У Сумах мітингували за відкриті партійні списки


Мова йде про підтримку законопроекту, за яким депутатів до Верховної ради обирають за відкритими партійними списками, тобто скасовуються мажоритарні округи.

Акція розпочалась о 9-й годині на майдані Незалежності. Участь в ній узяли представники громадських організацій та політичних партій.

“Сьогодні я тут бо вважаю, що старі закони, які приймалися попередньою владою, які наразі є недосконалими, мають бути змінені” – каже учасник мітингу Анатолій Колесніков

“Я підтримую ідею відмову від закритих списків, вибору мають бути чесними, без махінацій” – каже учасник мітингу Юрій Підлісний.

За підрахунками організаторів, прийшло до сотні людей. Формувати парламент наступного скликання виборці будуть у 2019 році.

Наталія Орлова, координаторка громадського руху «Чесно» каже: є практика всесвітня про те що, для того щоб нормально підготовити вибори за новою системою кодекс має бути прийнятий десь за рік, щоб ми його опрацювали, щоб з ним ознайомилися в виборчій комісії, щоб всі відповідні органи мали можливість його вивчити і запровадити на всій територій України”.

Віктор Бобиренко, експерт ГО «Бюро аналізу політики»

“Діючий закон неефективний, тому що мажоритарка  – це політична корупція. Тому що можна за гречку купить, або за популізм взяти округ, а потім колихать через програми соцекономрозвитку через які депутати отримують гроші і через лояльність за голосування урядових законопроектів отримувати 20-30-50 мільйонів гривень наших грошей і витрачать їх на різні забаганки і покупати лояльність виборця надалі.законопроект він пропонує регіональні списки і таким чином це можливість деолігархизувати країну”. 

За підсумком мітингу його учасники склали листа – до обласної ради – про звернення до депутатів Верховної Ради з проханням проголосувати у другому читанні законопроект про відкриті партійні списки. Чи будуть вносити до порядку денного відповідний проект рішення, коментар в обласній раді нам пообіцяли надати до кінця дня. Зазначу, подібні акції   Руху «Чесно» відбулись також в інших містах України. А 17 травня планується влаштувати таку під стінами парламенту. Перше читання документ пройшов у листопаді 2017 року.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь