У Сумах на антикризовому штабі не дійшли висновку як опалювати частину міста

Штаб зібрали – рішення не прийняли. Так завершилось засідання антикризового штабу в обласній адміністрації. Говорили про те, як опалювати будинки сумчан, які має обігрівати Котельня північного промвузла. Одна з пропозицій – довести гарячу воду без втрат тепла від Сумської ТЕЦ.

На думку доктора технічних наук Миколи Сотника, зараз це зробити неможливо: “Немає гідравлічної можливості передати ту кількість теплоносія,  яка потрібна для того, щоб забезпечити все місто 1 джереломПотрібно прокласти трубу діаметром, замисліться, 1000 мм, довжиною 4 км від КППВ до нашої Сумської ТЕЦ. Тільки в цьому випадку можливе повне резервування по повній потужності між цими 2 джерелами теплопостачання”. 

  За його словами, над схемою теплопостачання Сум працюють науковці СумДУ. Втім через брак документів – схем мереж, які обслуговує Котельня північного промвузла, роботу завершити не можуть.

На думку експерта ГО «Експертна Платформа з енергоефективності» Олександра Бойка, нова схема (у разі її затвердження) мало як вплине на ситуацію: “Ми зараз робимо документ, який в принципі на розвиток системи впливати не може – це головна проблема. З 2006 року вийшло порядка трьох десятків документів – ДСТУ, ДБНи, з міни законодавчих актів, директиви Європейської комісії і таке інше. Треба було, якщо вже дійсно, розробляти реальну схему для міста, треба було подивитись, які ці документи адаптуються для міста і подавати на Мінрегіонбуд пропозиції по зміні методики розробки – щоб цей доку мент був робочий – 0:01:13

 Варіант другий – взяти в оренду Котельню північного промвузла.

“Якщо ми пів роки тому казали: давайте ми візьмемо в оренду, в управління, в користування, на різних умовах, про це давайте домовлятися, то ми отримували тільки негативну відповідь, то сьогодні уже відповідь однієї і іншої сторони – 2 акціонерів, про те, що ми можемо проводити переговори, вони готові розглядати питання надання нам в оренду, а в майбутньому, можливо, і з передачею, тому що у них є також заборгованість перед нами”, – говорить Олександр Лисенко, Сумський міський голова.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь