У Сумах Національна капела бандуристів зіграла до свого сторіччя

У Сумах виступила Національна капела бандуристів. До міста привезла ювілейну програму. Цьогоріч колектив відзначає 100 років від дня заснування. Наразі капела побувала на сході та півдні країни.

Максим Воловоденко грає на бандурі 16 років. Почав, коли йому було 14.

“Те, що я став бандуристом – це заслуга мого батька. Це була його мрія ще з мого дитинства, тому я морально до нього готувався. Потім закінчив Стрітівську школу кобзарського мистецтва і після неї потрапив до капели бандуристів на роботу вже”, – говорить музикант.

Кароліна Міщенко – також бандуристка. Сьогодні – в якості слухачки: “Я на ній граю, займаюся і мене тут чекає вчителька і говорила, якщо я прийду на виставу  – то досвід якийсь буде”. 

У програмі концерту понад 20 творів, розповів Юрій Курач – художній керівник капели: “Ми хотіли, щоб люди відпочили, почули Шевченка перш за все, щоб почули «Чорні брові, карі очі», «З сиром пироги», «Ти ж мене підманула-підвела»”. 

Капела бандуристів сформувалася у серпні 1918 року. Наразі у її складі 70 музикантів. У рамках свого сторіччя до кінця року планують проїхати усіма обласними центрами країни.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь