У Сумах не призупинили рішення про 5 гривень за проїзд

Не підписувати рішення про підвищення проїзду. До такого закликали Сумського міського голову Сум депутати під час сесії. До порядку денного вносили питання в ході засідання. У підсумку – рішення не проголосували.

Проект рішення ініціювала фракція «За Україну!». Документ подали під час сесії. Пропозиція – тарифи приймати депутатським корпусом, а не виконкомом.

“Ми, сумська міська рада доручаємо міському голові не підписувати ці ганебні рішення. Кожен із нас повинен відповідати за свої дії  і якщо даний проект рішення буде прийнятий, то ці питання вийдуть на сесію сумської міської ради і кожен з нас зможе постояти за своїх виборців”, – говорить Володимир Чепік, депутат Сумської міської ради, фракція “За Україну!”.

Його підтримує «Солідарність».

“Виважених цифр, на основі яких можна приймати рішення немає. Зараз проводимо 5 гривень, післязавтра  – 6, 7, 8, 9. Є позиція перевізників, іншої  – немає. і системи противовісів немає”, – говорить Олексій Рябенков, депутат Сумської міської ради, фракція БПП “Солідарність”.

“Підприємці не можуть придбати нові машини після нових конкурсів, ми по замкненому колу ходимо, ціни зростають не тільки на транспорт, і хліб подорожчав. А у нас чомусь тільки говориться тільки про перевезення. Таким чином у нас скоро не буде транспорту, на якому можна перевозити людей”, – говорить Ігор Кушнір, депутат Сумської міської ради від Батьківщини.

“Я робив свої розрахунки, розумів, за що голосую. Той,  хто говорив на виконкомі, що немає обгрунтованих розрахунків, взагалі не показав своїх власних, з якими він порівнював, що ж є необґрунтованим.  Якщо щось невірно, давайте говорити про це, а не в загальному, що щось не так”, – говорить секретар Сумської міської ради Андрій Баранов. 

“Це фіктивні розрахунки, за якими 12 пасажирів перевозять за рейс, але таких цифр не може бути. Відділ транспорту ці цифри влаштовують. Громаду такі цифри не влаштовують. Якщо гіпотетично розрахувати, то тариф має складати близько 3 гривень”, – говорить Максим Корнієнко, член громадської комісії з питань бюджету Сумської міськради. 

“Це рішення, яке нам пропонують  – це чистої води популізм. Для людей це несе погіршення. Але  ж і хірурги вимушені робити людям боляче, для того, що потім було краще”, – каже Геннадій Гризодуб, депутат Сумської міськради від Опозиційного блоку. 

За півгодини голосують. «За» 14-ть з 28 присутніх.   

Не голосували повністю всі присутні депутати з фракції «Опозиціного блоку» та «Самопомочі».

“Я розумію, для чого цей проект був винесений, щоб пропіаритися. Не голосуємо, бо воно виноситься неопрацьоване комплексом депутатським.  Коли ми виносимо проект рішення будь-який,  фракція «Самопоміч»,  то ми пропонуємо єдиною командою, яка є  в Сумській міській раді опрацювати, щоб це було за законом правильно, за регламентом. У нас совість чиста, ми жодного разу не голосували на виконкомі за підвищення тарифу на проїзд у маршрутки”, – говорить Олександр Зименко, депутат Сумської міськради, фракція “Самопоміч”.

Свою позицію  у фракції «Свобода» озвучити  відмовилися. Депутат Сергій Татаренко, який був на сесії від фракції повідомив, що наразі від коментарів утримується.

Позицію начальника відділу транспорту на сесії не почули. Телефоном UA:Суми Сергій Яковенко повідомив, що перебуває на лікарняному, тож коментувати не буде. Додам, на позачерговому виконкомі, що відбувся 29 січня, він говорив, що з розрахунками перевізників про 5 гривень у маршрутках у відділі транспорту погоджуються. Тоді за рішення про збільшення вартості проїзду у приватному транспорті проголосували 10 з 13-тьох присутніх членів виконкому.

Як повідомила нам керівник прес-служби міської ради Ольга Семениста, рішення міський голова 30 січня не підписував, 31 січня Олександра Лисенка на роботі не було.

Ми намагались зв’язтись з міським головою “напряму” – він слухавку не взяв.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь