У Сумах нещепленим дітям не видають медичні відводи

У Сумах припинили оформлювати медичні відводи дітям, батьки яких відмовляються від щеплень. Не роблять таке третій день. Так у місті виконують лист міносвіти та мінохорони здоров’я від 12 вересня цього року. Через підвищення рівня захворюваності на кір в Україні документом попросили чиновників на місцях або активніше щеплювати дітей, або заборонити їм відвідування освітніх закладів.
Мірі Тішиній 2 роки та 9 місяців. Зараз вона має одне щеплення – проти кору, паротиту та краснухи.

Катерина Тішина, мама Міри, розповіла:

Хотіли зачекати із щепленнями. Робити їх не одразу, почати з двох років. Доки у дитини трішки сформується імунітет і ми почнемо щеплюватися перед садочком, щоб були усі щеплення. У нас атопічний дерматит. Відтак щеплень робити не можна, хоча на негативні показники медпрацівники не вказують. Як показник – це дерматит, але можна чи ні вони самі не розуміють».

Раніше брати до закладу чи ні нещеплену дитину або з порушенням графіку вирішував керівник садка. До того, як отримали лист від міністрів у цьому садку взяли одну таку дитину. У «Калинці» зараз виховується близько 300 дітей.

Вікторія Кравцева, старша медсестра садка «Калинка», розповіла:

«Бували такі моменти, що приносять довідку з ЛКК. Там, де спеціалісти зазначають, що дитині з тих чи інших причин деякий час не можна робити щеплення. На даний момент, по моєму, у нас одна дитина така в садочку».

Ірина Тимченко, завідувачка садка «Калинка», розповіла:

«Підчас вступної кампанії на 2018-2019 навчальний рік до нас не приходили діти, не зверталися мами, в яких діти взагалі були без щеплень».

Із квітня цього року до двох комісій, які працюють в Сумах (для отримання відводу на щеплення) подали документи батьки 20 дітей, з них 10 обслуговуються у першому центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Анна Бутко, педіатр Центру первинної медико-санітарної допомоги №1, розповіла:

«Це дітки, яким за станом здоров’я на даний момент щеплення протипоказані. На місяць, деяким на півроку, на рік діткам протипокази щеплення, але коли проходять вони курс лікування згідно свого основного захворювання, щеплення ми будемо відновлювати подальше згідно календаря».

Із 17 вересня довідки про медичні відводи батькам-відмовникам не видають.

Олена Феденко, головний спеціаліст Управління освіти і науки СМР, розповіла:

«Раніше лікувальна комісія розглядала і дітей, які взагалі не прищеплені. На сьогодні про них мова не йде, чітко написано, що вони не мають права відвідувати дошкільний заклад. На сьогодні ЛКК буде тільки розглядати питання дітей, в яких є протипоказання за станом здоров’я і навіть, чи можуть вони відвідувати дошкільний заклад – рішення приймає комісія, навіть не садочок».

Скільки всього у Сумах дітей дошкільного віку нещеплених або з порушенням графіку, та які відвідують садки на основі раніше виданих медичних відводів, за словами Олени Феденко, підрахують до кінця вересня. Міра Тішина мала піти до садка цього року. Через лист із Кабміну піде наступного – якщо встигнуть зробити щеплення. Відтермінувати щеплення за медичними протипоказаннями дозволяється від місяця до року.

Така сама ситуація й у школах. Як повідомила нам головний спеціаліст управління освіти і науки міськради Віта Корж, тим дітям, батьки яких відмовляються від щеплень, пропонують альтернативну колективній форми навчання – індивідуальну – це екстернат, сімейна (або домашня) та педагогічний патронаж.

Віта Корж, головний спеціаліст Управління освіти і науки СМР, розповіла:

«Є 15 стаття Закону про «Захист населення від інфекційних хвороб», в якій чітко прописано, що діти, які не щеплені та не мають протипоказань, не мають права відвідувати організований дитячий колектив. Є інший закон, «Закон про освіту», який гарантує кожній дитині отримання освіти. Але в цьому законі, також в статті 9 є різні форми отримання освіти».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь