У Сумах обговорили будівництво меморіалу на Алеї Слави

Проект меморіалу був представлений на розсуд сумчан у червні 2015 року. Мешканці ж будинку, що межує з кладовищем, виступили проти будівництва, коли дізнались. що їх самовільно збудовані погреби будуть знесені, а паркан перенесуть на близько 2 метри у глиб їхнього двору.
На круглий стіл прийшли посадовці, громадські активісти, учасники збройного конфлікту та батьки тих, хто похований на алеї слави. Скайпом зі Сходу країни спілкувався із присутніми батько загиблого Максима Савченка.
«Там поховані діти, там заборонений мій син. я не хочу і не хочу, щоб хтось з батьків проклинали ті люди, з якими не знайшли якесь непорозуміння», – заявив батько загиблого бійця Сергій Савченко.
Керівник проекту будівництва, член правління БО «Громадський фонд Суми» Вадим Дубодєлов розповів, що коли починали роботу, не уявляли, що на такому люди почнуть спекулювати – на встановленні забору, знесенні незаконно збудованих погребів та іншому. Ніхто, за словами Вадима Дубодєлова, не був проти, але потім думки людей змінилися.
Член громадської комісії Сумської міської ради Олексій Пархомчук заявив, що спочатку мова не йшла про знесення погребів, тому люди й погоджувались і сприяли будівництву. А обіцянки, які дає влада, на думку Олексія Пархомчука, ніде з весни не були зафіксовані.
Наразі погреби розібрані. біля будинку – тимчасовий паркан. Учора ж, 19 жовтня, між мешканцями будинку та міським головою був підписаний меморандум про подальші дії.
«Ми відремонтуємо їм будинок, дах зробимо, інженерні мережі. Усе ми виконаємо, проблеми ніякої нема. Я не можу казати про кошт, коли немає кошторису. Будинок треба робити, щоб нормально виглядав. Ми його поставимо в першу чергу по титульних списках одним із перших», – прокоментував Олександр Лисенко.
Сам меморіал добудовуватимуть у наступному році. Роботи цьогоріч припинять із настанням холодів.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь