У Сумах обговорили бюджет області на 2019 рік

Медицина і дороги – пріоритетні напрямки бюджетного фінансування у наступному році. Сьогодні у облдержадміністрації обговорювали бюджет на 2019 рік. За словами директора департаменту фінансів Сумської облдержадміністрації Олени Батраченко, джерела поповнення обласної скарбниці – не тільки податки, а й субвенції з державного бюджету. На медицину від держави область має отримати 822 мільйона гривень. З цих грошей 16 мільйонів мають виділити на лікування хворих діабетом, на проведення гемодіалізу – 41 мільйон гривень.

За інформацією Олени Батраченко у 2019 році область має отримати більше 6,5 мільярдів гривень. З них тільки 16,5 % – це находження обласного бюджету.

 

Більша частину надходжень – податок на доходи фізичних осіб – більше 800 мільйонів.

На другому місці – рента за видобуток нафти і газу – понад 120 мільйонів.

На третьому – податок на прибуток приватних підприємців – 85 мільйонів.

 

40% обласного бюджету хочуть витратити на охорону здоров’я

35 % – на освіту

11 % – на соціальне забезпечення

3 % – на спорт

 

Говорить заступник голови Сумської облдержадміністрації Вадим Акпєров:

 

«В цьому бюджеті в пріоритеті декілька галузей. В пріоритеті медицина, в пріоритеті сьогодні будівництво дорожньої галузі. Є глобальна стратегія уряду сьогодні стосовно того, щоб поєднати всі обласні центри і зробити нормальні дороги. По Сумській області реалізований Охтирка-Харків. На наступний рік планується закінчити від Охтирки до Сум, також напрямок Києва».

 

Голосувати ж за бюджет депутати області будуть на наступній сесії облради, яка запланована на 14 грудня. Прокоментувати проект бюджету ми попросили  експерта громадської організації Бюро аналізу політики Віктора Бобиренка:

 

«Перше, що нам в картинці показали, це те, що в нас дохідна частина зменшилась, протее зросла динаміка надходжень власних доходів. Загалом бюджет менший, але заробляєм ми більше. Це зарахунок того, що в нас зменшилась медична субвенція, вона зменшилась технічно – більше грошей пішло по програмі «гроші «ходять» за пацієнтом», і зменшилась кількість субсидій. Але зросла власна частка. А які нюанси ми бачимо. Перше, в бюджеті нам не зрозуміло пооб’єктно як буде розподілятись бюджет розвитку. Тобто, після того, як заплатять всі зарплати і всі енергоносії, скільки піде грошей і куди пооб’єктно: на яку школу, на яку лікарню? І друге, зовсім не зрозуміло, а який же ж перехідний вільний залишок? Скільки залишитьсяч коштів на депозитах з 2018 року на 2019-ий?»

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь