У Сумах обговорили відкритість регіональних списків на виборах 2019

Відкриті чи закриті партійні списки на парламентських виборах 2019 року? Про це говорили в Сумах – тут відбувся публічний діалог у рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТи», що влаштувала громадська організація Центр. UA.

Олег Рибачук, голова Центру UA, екс-віце-прем’єр-міністр із питань європейської інтеграції, говорить: «Переважна більшість українців чудово розуміє, що списки мають бути відкритими тому, що не партійне керівництво має вирішувати – хто, на якому місці, в якій провідній частині, і за яку суму має попасти в парламент, а це мають визначати виборці. В українських реаліях закриті списки це продаж місць в списку і це достеменно відомо»

Олег Медуниця, народний депутат України (Фракція «Народний Фронт»), говорить: «Не завжди закриті партійні списки це абсолютне зло. Мені здається, треба переходити на відкриті партійні списки, але подумаймо, якісь запобіжники в законі, щоб ті хто мають гроші не платили двічі, як це зараз може бути»

Олександр Сугоняко, народний депутат України (фракція ББП «Солідарність»), розповів: «Партійна мажоритарка з відкритими партійними списками, на жаль, системної зміни не дасть, якщо все ж таки ми в своїй свідомості не залишимо декілька моделей розвитку держави, а не 300 стежин, по яких блукає наше громадянське суспільство»

Від Сумщини нині у Верховній Раді працюють шестеро нардепів.

Микола Лаврик, народний депутат України (фракція ББП «Солідарність»), каже: «Підтримую пропорційну систему виборів за відкритими списками, якщо буде цей законопроект винесений до зали, то я підтримаю саме таку систему виборів. Якщо буде пропорційна система, то все фінансування буде йти за рахунок партійного бюджету»

Андрій Деркач, народний депутат України (позафракційний), зазначив: “Що стосується питання закритих чи відкритих списків. Мова йде про те, що ми повинні змінити конституцію. А коли йде обговорення теми реклами, питання зв’язані з відкритим списком чи закритим списком – це нашого виборця не цікавить, відкритий чи закритий список. Я вважаю, чим ближче народний депутат чи представник влади знаходиться до виборця, тим легше оцінювати ту чи іншу його діяльність”

Коментар Владислава Бухарєва, депутата Верховної Ради України від фракції «Батьківщина», ми отримали у письмовій формі. Нині нардеп – за кордоном. На питання чи підтримує він відкритість регіональних списків – відповів. «Підтримую. Я співавтор «Проекту Закону про вибори народних депутатів України (за відкритими партійними списками)». Відкритими також мають бути регіональні списки на виборах»

Коментар Ігоря Молотка, депутата Верховної Ради України від групи «Воля народу», нам отримати не вдалося. Протягом дня нардеп не взяв слухавку. Його помічники також на зв’язок не вийшли.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь