У Сумах обговорювали проблеми міграції молоді за кордон

Українська мрія, або як зупинити відтік молоді за кордон та створити привабливі умови праці – обговорювали сьогодні у конгрес-центрі СумДу. Науковці, економісти, представники державних та громадських організацій висловлювали власне бачення того, як можна вирішити проблему.

Людмила Старцева, начальник відділу з питань громадянства, паспортизації та реєстрації УМДС України в сумській області :  «Якщо взяти 2018 рік – на сьогодні оформлено документів 46123Сказати цифру, скільки виїхало з метою працевлаштування – ми  не володіємо цією інформацією. Єдине, що при спілкуванні ми можемо зрозуміти, що людина їде за кордон працювати»

 

Марк Берфман, заслужений економіст України:  «Все, що не прораховано – не виправити. починати треба с того, що потрібно визначити базу, і цією базою займатися. Це – справа не окремих функціональних служб, це справа Департаменту управління економіки»

Андріана Костенко, кандидат політичних наук: «Статистика свідчить, сьогодні молоді люди, що завершують університет мають в планах – і таких приблизно 60 відсотків –виїзд за кордонОдним із шляхів вирішення  є створення координаційної ради на рівні міського голови, в яку б входили і соціально-відповідальний бізнес і державні структури»

Микола Назаров, керівник Центру досліджень регіональної безпеки: «Низькі зарплати і це така інфраструктура для життя. молодь бачить, що в країнах ЄС умови для життя незрівнянно вищі, тому нам треба не лише підвищити зарплати, а й створити інфраструктуру, де б люди відчували себе комфортно»

За даними Державної міграційної служби України, щомісяця з Сумської області за кордон виїжджає близько тисячі громадян.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь