У Сумах облаштували 40 із 103-х євродворів

У Сумах завершили облаштування у 40-ка із запланованих цьогоріч 103-х дворах. Наразі будівництво триває по вулиці Романа Атаманюка, 21. На ремонт території цього двору пішло 1 млн. 200 тисяч гривень – це гроші сумських платників податків. Роботи планують завершити за два тижні.

« Приємно дуже і добре ходить нам буде, а то спотикаємось тут. Ну і хотілось би щоб трошки дорогу розширили, а то машини погано розминаються”, – каже Антоніна Одинцова, мешканка будинку по вул. Атаманюка,21.

 

ВІТАЛІЙ ШИЛОВ, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ КАПБУДІВНИЦТВА СУМСЬКОЇ МІСЬКРАДИ

«Тут викладається тротуарна плитка. Чому на Курському мікрорайоні було прийняте таке рішення? Тому що є проблеми з мережами, хоча знову ж таки на виконання доручення міського голови я постійно звертаюсь на КП «Міськводоканал» та «Сумитеплоенерго» перед тим, як починати роботи. Задоволений роботою «Сумитеплоенерго», тому що вони оперативно виїжджають, якщо треба оперативно поміняти мережі – вони їх міняють. Тому кладемо плитку, все-таки мережі та будинки тут доволі старі, їм понад 50 років, тому тут було прийняте рішення вимостити тротуарною плиткою. Розширювати дорогу не будемо, єдине що ми вислухали людей у плані того, де вони попросили зробити їм парковки для тих автівок, які вони тут ставлять», – говорить Віталій Шилов, начальник Управління Капітального Будівництва Сумської міськради.

«По лінії «Водоканалу» по дворах залишається приблизно сотня розрить, це вже і по нових євро дворах, там, де руйнуються труби. Тобто, ми робимо те, що зверху, але не робимо те, що знаходиться знизу. І постійно ми знову ж таки відкопуємо, знімаємо це нове покриття, латаємо труби, не міняємо, а латаємо і скільки разів ми це будемо робити – одному богу відомо. Тобто взагалі неправильно обрана стратегія з приводу цього. В проектній документації закладено зняття асфальтно-бетонного покриття, його вивіз, а лише потім облаштування підстилаю чого слою, тобто це десятки кубічних метрів щебеню по-новому. Але ми побачили, що майже ніде цього не робиться. Тобто, це так звані приписки. На що ми ще звернули увагу? В проектній документації закладено вивіз десятків кубометрів сміття, якого, звісно, якщо не розбирається, то нічого нікуди не вивозиться, це знову ж наші кошти і шо ми ще побачили – це приготування сумішей цих вручну. Тобто це дикунство в 21 віці на одному євродворі  готувати 15-20 кубометрів сумішей вручну, ну це завищені норми. Безумовно, закладається певний кошторис на ці всі роботи», – розповів Андрій Фролков, голова громадської комісії з питань бюджету Сумської міськради.

На ремонт прибудинкових територій цього року у міському бюджеті заклали близько 60 мільйонів гривень. За словами начальника управління капітального будівництва Віталія Шилова, щоб облаштувати всі 103 об’єкти, необхідно ще близько 20 мільйонів. Питання про додаткове фінансування вирішуватиме на липневій сесії Сумської міськради.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь