У Сумах обрали проекти, які фінансуватимуть за рахунок громадського бюджету

3Д – екскурсії, туристичні таблички, розробка «Казкового двору», зони відпочинку біля озера Дурова та інші. Такі проекти у Сумах перемогли у голосуванні за фінансування за рахунок партиципаторного бюджету, тобто бюджету громади. З 59 проектів обрали 16: сім загальноміських та дев’ять локальних.

У трійку найдорожчих загальноміських проектів увійшли: будівництво спортивного майданчику на проспекті Шевченка 27 А – 406 тисяч гривень. Оновлення шкільного стадіону Сумської ЗОШ № 5 вартістю 492 000 гривень. Найбільше коштів серед загальноміських проектів витратять на облаштування Еко – Парку, тобто озера Дурова на Хіммістечку – сума проекту 652 000 гривень.

Автор проекту «Еко – Парк» екс-депутат шостого скликання від партії ВО «Батьківщина» Сумської міськради – Любов Ніконорова.

Лідери за вартістю серед локальних проектів – це проект створення спортивного майданчику на Герасима Кондратьєва № 154/2. Друге місце посів проект будівництва скверу на Ковпака №81Б. Він коштуватиме 499 988 гривень. Найбільше грошей поділили проект з реконструкції стадіону у селі Піщане, вулиця Колгоспна – 500 тисяч гривень. Стільки ж отримав проект будівництва спортивного майданчтку на Новомістенській буд. №№ 23, 25 та проспекті Шевченка №№ 19,21,23,25.

Автор проекту «Реконструкція стадіону з облаштуванням огорожі та трибун» у селі Піщане – директор місцевої школи, та депутат Сумської міськради від партії ВО «Батьківщина», та за яким закріплений округ Піщаного – Микола Саченко.

Очільник проекту «Тато, мама, спорт і я – щаслива, сучасна, українська сім’я» – громадський активіст від партії ВО «Батьківщина», Галина Ігнатьєва.

Віктор Бобиренко, експерт ГО «Бюро аналізу політики» повідомив, що проблеми цього проекту, по-перше, важко проголосувати на сайті. По-друге, не зрозуміло чому проекти: оновлення шкільного стадіону Сумської ЗОШ № 5 та проекту «Я люблю Чешку», які набрали майже одну кількість балів, не були перераховані. Мова йде про другий проект, якому не вистачило два голоси для того, щоб варіант його фінансування розглянули.

Андрій Баранов, голова координаційної ради з питань громадського бюджету, розповів, що на координаційній раді більшість проголосувала за те, щоб залишити все як є. І не перераховувати голоси, посилаючись на те, що вони не встигнуть зробити все до прийняття бюджету на 2017 рік.

Юрій Гладенко, член координаційної ради від громадськості, говорить, що стосовно електронного голосування, на наступний рік всі недоліки виправлять або систему повністю  замінять.

Андріана Костенко, експерт з соціологічних досліджень, розповіла, що недолік цьогорічних проектів в тому, що вони не є цілісними. На даний час потрібно сформувати стратегію розвитку нашого міста. Виграв той проект, команда якого зуміла зібрати навколо себе голоси. І все-таки характер проектів пояснюється тим, що багато років у нашому місті не звертали увагу на благоустрій міста.

Конкурс за фінансування з громадського бюджету у Сумах відбувся вперше. Свої голоси сумчани залишали на сайті або на паперових анкетах в спеціальних пунктах у школах, лікарнях, бібліотеках. Упроваджуватимуть проекти у наступному році, їх загальна вартість 5 мільйонів гривень.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь