У Сумах пенсіонери мітингували біля Пенсійного фонду

Зранку в Сумах біля Пенсійного фонду на вулиці Шкільній зібралися люди. Таким чином жінки висловлювали невдоволення нарахованою для них пенсією.

Трудовий стаж пані Світлани 38 років. На пенсію пішла у 2014. Раніше на півтора року від запланованого.

“Получила маленькую пенсию, но была не минимальная – 1405 – но прошло осовременивание и так и осталось. Позвонила на “гарячую линию” – сказали будет 52 гривни доплата. И ждать до  2019 года. Всем, кто ушел в 2014 году  перерасчет будет в 2019″, – говорить  пенсіонерка Світлана Підлужна.

Таких як ця жінка ще з десяток.

“Нарахували мені тоді 2100, дали 1860 гривень.   У багатьох жінок було 940 гривень, маючи більше 30 років стажу. До сих пір вони отримували менше. Тому я рада, що вони зараз отримають 1450 , але ж ми стали такими як вони. Нас просто зрівняли.  Ми всі разом підписали звернення до Кабінету Міністрів, Пенсійного фонду”, – говорить Антоніна Мартиненко.

“Начислили мне пенсию 1700. Ну проценти и получилось 1407. Была пенсия за октябрь, не добавили ни копейки, так и получила 1407. Пришла выяснять в Пенсионный фонд, почему не добавили. Мне сказали, что добавят 44 гривны. И это 1452. Так для чего работать по 37 лет, когда получать минимальную и трепать нервы”, – говорить Тетяна Сахарова.

Далі людей запросили у приміщення. Там адміністрація вислухала з чим прийшли. Запропонувала написати про свої проблеми.

 

“Якщо жінка на 2 роки раніше пішла на пенсію,  то і після досягнення пенсійного віку  вона буде отримувати зменшений розмір пенсії.  А потім розмір пенсії буде відновлено в повному обсязі. До проведеного перерахунку такі особи отримували не менше як 949 гривень. На сьогодні вони отримують 1452 гривні. Зростання відбулося на 50 відсотків”, – говорить Олена Савісько, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області.

“Все залежить від того, як раніше працювали, яку зарплату отримували, скільки пропрацювали. тому протести чи виступи, які відбувалися не призведуть до збільшення заробітної плати, бо це законодавчо встановлені вимоги”, – говорить Ілля Несходовський, директор Інституту соціально-економічної трансформації, м. Київ. 

Яка реакція  на звернення в Пенсійному фонді та Кабінеті Міністрів, куди пенсіонери направили свого листа з підписами, наразі туди ми направили запит. Чекаємо на відповідь.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь