У Сумах першокласників буде майже на тисячу більше ніж минулоріч

До перших класів у школи Сум набирали без жеребкування. Заповнили всі місця. Загалом набрали 3 тисячі 200 першачків, це майже на тисячу більше, ніж торік. У двох школах буде 8 паралельних класів.
Лука у вересні вперше піде до школи. Хлопцеві 6 років. Батьки обрали для нього 6-ту сумську школу.
Анастасія Ляху, мама майбутнього першокласника, сказала: «Конкурсів не було йшли просто за пропискою, тому що школа поруч і хотіли попасти саме до певного вчителя. Старша дочка також навчається у шостій школі, але про того вчителя знали мало, ну так сарафанним радіо, що називається».

До школи, куди 1 вересня піде Лука, цьогоріч набрали 158 дітей. Це – один із тих класів, де їх навчатимуть. Зараз тут пришкільний табір.
Людмила Новак, директор Сумської ЗОШ № 6, повідомила: «Це тільки учні нашого мікрорайону, які мають на першочергове зарахування, учні брати й сестри, яких вже навчаються в нашому освітньому закладі та діти батьки, яких працюють в нашому навчальному закладі. Тому станом на сьогодні у нас 5 класів, від 30 до 34 осіб».
Аби вмістити всіх дітей, з цього навчального року у шостій школі буде дві зміни – для 4-х класів. У 23-й школі Сум готуються до вісьмох паралелей перших класів. Початкова школа у ній – це три поверхи окремого «крила».
Наталія Педяш, директор Сумської ЗОШ № 23, повідомила:
«242 заяви. Орієнтовно учнів у класі 30-31, приблизно десь так. Щодо розподілу дітей на групи під час вивчення окремих предметів, поки що ми користуємося 128 наказом Міністерства освіти, яким передбачено розподіл класів на групи, у разі якщо в класі більше ніж 27 учнів. Яким чином буде здійснено фінансування поки що питання вирішується»
Вісім перших класів – максимальна кількість паралелей, повідомила начальниця управління освіти і науки Сумської міськради Антоніна Данильченко. Усього до школи вперше цього річ піде 3 тисячі 200 дітей.
Антоніна Данильченко, начальник управління освіти і науки Сумської міської ради, повідомила: «Ми очікуємо 181 клас. Приблизно буде по 29 учнів у кожному класі, але є звичайно де менше. Наприклад, якщо ми візьмемо Піщанські школи, то значно менше там дітей буде у перших класах».
Людмила Мозгова, аналітик з освіти Асоціації міст України, повідомила: «Законом України «Про загальну середню освіту, а саме статтею 14, визначено граничну наповнюваність класів до 30 учнів. Однак в реальних умовах великих міст, це питання є дискусійним. З одного боку ми маємо забезпечити права дітей на навчання, а тому мають бути враховані державні санітарні норми та правила. Окрім того, як вам відомо, є Концепція нової української школи, що передбачає рухливі методики навчання дітей. Тому коли буде перевищено граничну наповнюваність класів застосовувати такі методики буде складно, а інколи й неможливо».
За інформацією міського управління освіти, на підготовку та оснащення початкової ланки Сум за «Новою української школою» цьогоріч пішло близько 19 млн грн – це гроші міського бюджету та державної субвенції.
Ситуацію в області з кількістю дітей, які підуть до перших класів, охарактеризувала директор профільного Департаменту. За її інформацією у районах перевантажених шкіл немає. Мають іншу проблему.
Вікторія Гробова, директор Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації, повідомила: «10 тисяч 146 учнів. Буде всього 623 перших класи. Наповнюваність там де менш як 5 учнів по області, це 89 зараз класів, це у нас в статистиці. Але працюють керівники відділів освіти на місцях, щоб вирішити питання або підвезення, або укрупнення. Відповідно до нормативів у класі повинно бути не менше п’яти учнів. Повних класів, де понад 5 учнів у нас 534».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь