У Сумах під вартою суд залишив чоловіка, підозрюваного у тероризмі

У Зарічному районному суді м. Суми мали обрати запобіжний захід двом чоловікам. Одного з чоловіків Юрія Джебраїлова затримали у пункті пропуску Гнутове, 16 жовтня. Чоловікові інкримінують ч. 2 статті 258-5 Кримінального кодексу України. Вона має назву – фінансування тероризму. Її друга частина – дії, вчинені з метою фінансового або матеріального забезпечення окремого терориста чи терористичної групи (організації), що вчинені повторно або з корисливих мотивів, або за попередньою змовою групою осіб, або у великому розмірі, або якщо вони призвели до заподіяння значної майнової шкоди.

Саме засідання знімати заборонила суддя, на клопотання адвоката підозрюваного, мотивуючи це характером справи. У судовому засіданні чоловік повідомив про те, що є безробітним, неофіційно працював менеджером в одній з компаній компанії. У підсумку у цій справі суддя Вікторія Мальована-Когер винесла рішення – підтримати клопотання прокуратури й застосувати запобіжний захід – тримання під вартою.
«Щодо підозри моєму підзахисному я вважаю, що вона є необґрунтованою. Слідчий суддя при винесенні вступної чи регулятивної частини не врахував той факт, що підозра є необґрунтованою. Вона була вручена поза межами строків. Слідчий суддя не врахував що уданому кримінальному провадженні відсутні жодні ризики, що мій підзахисний ухилятиметься від органів слідства», – прокоментував адвокат підозрюваного Дмитро Грищук.
Якщо провину чоловіка доведуть – йому загрожує від 8 до 10 років позбавлення волі. У другій справі, за цією ж статтею, підозру оголосили Денису Пробачаю. На його підтримку прийшли люди з плакатами, які тримали у вікні судової зали. Чому прийшли до суду – чоловіки говорити відмовились. Засідання перенесли на завтра, на 9 годину ранку. У Службі безпеці України у Сумській області коментувати ситуацію сьогодні відмовились. Коментар пообіцяли надати завтра.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь