У Сумах підприємців попереджували про штрафи

У Сумах для підприємців провели роз’яснювальну роботу. Попереджували про дотримання законодавства про працю та належне оформлення працівників. Сьогодні повідомили працівників ТРЦ «Євробазар».

Пан Сергій має 10 років стажу держслужбовця. Шиття  – його хобі. Наразі має власне ательє. Працює там самостійно.

Наймана праця дуже дорога для такої людини як я. Мені некомфортно наймати бухгалтера, платити гроші, звіти заповнювати. У мене договори співробітництва по першій групі”, – говорить Сергій Чугай, підприємець.

Пані Ольга. У торгівлі понад 20 років.

Тут у нас перевірок в магазині поки не було. На ринку були перевірки, потім рідше. Найманих працівників у мене не було. Чоловік мій колись був найманим працівником, але це було дуже давно”, – каже Ольга Тимошенко, підприємець.

Свої вимоги до підприємців інспектори виклали в буклетах.

Необхідна наявність оформлених трудових договорів, викладених у формі наказів, з обов’язковим повідомленням органів фіскальної служби, графіки роботи працівників. Ми вимагаємо документального підтвердження відпусток для найманих працівників”, – каже Вікторія Чортенко, начальник відділу управління держпраці в Сумській області.

У кодексі законів про працю передбачене найсуворіше покарання у вигляді 30 мінімальних заробітніх плат за 1 виявленого працівника, не оформленого належним  чином.   У 2017 році  було виявлено 16 працівників, допущених до роботи без належного оформлення. У цьому році – понад 200 працівників. Відповідно і сума штрафних санкцій різниться. У минулому році  – сума була понад 1 мільйон, за 6 місяців цього року  – сума перевищує 8 млн грн”, – повідомила заступник начальника Управління держпраці в Сумській області.

Окрім торгового центру «Євробазар» роз’яснювальну роботу проведуть у торговому центрі «Лавина». Після цього – в інших торговельно-розважальних центрах міста.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь