У Сумах подорожчає тепло

Подорожчає вартість опалення. Котельня північного промвузла опублікувала нові тарифи на гарячу воду та тепло. у середньому вартість збільшиться на 23 відсотки за тепло і на 20 відсотків – за гарячу воду.

За нормою плановий тариф на опалення  зросте на майже 25 відсотків – з 34 гривень до 42, 40. Плановий тариф на гаряче водопостачання за приладами обліку зросте на 17 відсотків з рушникосушильниками і на 22 відсотки – якщо рушникосушильників немає.

 

Плановий тариф на опалення

  Було Планують

 

За приладами обліку 1 240 грн 95 коп/ 1 гкал 1 519 грн 38 коп/ 1 гкал

 

За нормою 33, 99 грн за 1 м² 42,40 грн за 1 м²

 

 

Плановий тариф на гаряче водопостачання за приладами обліку

Було Планують

 

З рушникосушильниками 72,37  за м³ 84,68 за м³

 

Без рушникосушильників 66,77 за м³ 81,59 за м³

 

“Тарифи не переглядалися з 2013 року. Зросли інші частини витрат – електроенергія на 20 відсотків, в 3 рази збільшилася оплата праці. Збільшилася плата за воду. Якщо платили 4 гривні за воду –зараз 7 гривень а воду. Ми ще чекаємо підвищення тарифу на газ”, – говорить Ірина Рибальченко, заступник директора котельні північного промвузла.

 Свої пропозиції щодо зміни тарифів сумчани можуть подати у письмовому вигляді за адресою вул. Холодногірська, 35 до 24 вересня до 17:00.  Затверджуватиме тарифи сумський міськвиконком.

” На сьогодні НКРЕКП затверджує тарифи лише для ТОВ «Сумитеплоенерго», бо вони  є його ліцензіатом.  Котельня ліцензіатом НКРЕКП не є, тому вони самі розраховують і подають на затвердження до виконкому. Проекту рішення ще немає. Розрахунки, які надала котельня північного промвузла знаходяться в департаменті інфраструктури, де вони проходять експертизу. Далі котельня має організувати слухання громадські. А потім проет рішення нададуть нам для оприлюднення”, – говорить Степан Пак, керуючий справами виконкому.

” У Сумах у цьому ж специфіка, тому що в Сумах це підприємство купляє енергію в ТОВ «Сумитеплоенерго» , а «Сумитеплоенерго» користується не газом, а вугіллям, і це вугілля розраховується в тарифи по формулі «Роттердам +», як ніби воно куплено в Роттердамі, хоча насправді це вугілля їде з Росії. І воно дешевше.  Такий тариф можна вважати завищеним хоча б через формулу Роттердам+ “, – пояснює голова асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

Яка ситуація з підвищенням тарифу в ТОВ «Сумитеплоенерго» нам сьогодні пообіцяв розказати директор Дмитро Васюнін. Втім протягом дня він слухавку не брав. Ми намагатимемось зв’язатися з чоловіком далі і готові надати йому ефірний час для відповіді.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь