У Сумах половина комунальних флюорографів не працює

Не працюють флюорологічні кабінети у 1-й міській лікарні, у 3-й міській поліклініці, у 6-й поліклініці – колишній поліклініці залізничників. У обласному протитуберкульозному диспансері флюорограф, за словами співробітників, не працює більш, аніж два місяці, тому пацієнтів направляють до обласного діагностичного центру. Там дослідження роблять у дві зміни. Головний лікар діагностичного центру Ярослав Жданов : “Ніхто ці дослідження не відміняв і люди йдуть здебільшого до нас. Ми нікому не відмовляємо, за день за дві робочі зміни у нас проходить  120 деколи 150, при тому що виробник рекомендує не більше 100 досліджень на день. Дослідження виконуються в порядку живої черги, ми не можемо записувати, бо це дуже велика кількість досліджень. Нажаль черги є.

У 5-й міській лікарні флюорограф працює з 8-ї до 13-ї години. У поліклінічних відділеннях 4 лікарні працює два флюорографи, також приймають з 8-ї до 13-ї.

На сьогоднішній день 2 поліклінічні підрозділи, які мають кабінети флюорографічного обстеження, працюють в звичайному режимі. Тому у нас є можливість забезпечити обстеженням усіх мешканців міста, які звертаються до нашої установи за однієї умови, щоб було направлення від лікаря,” – повідомила Ірина Шаповалова, заступник головниго лікарі міської лікарні №4.

Чому не працюють апарати спитали у профільного заступника міського голови  Максима Галицького. Він каже, що більшість обладнання – з 80-х років, тому часто виходить з ладу: ” В першій міській лікарні апарат вийшов з ладу і потребує за оцінками експертів близько 180 тисяч гривень, проте наразі в першій лікарні флюорографічне обстеження можна пройти на рентгенографічному обладнанні, яке дає і менше опромінення. В першому центрі первинному медико-санітарної допомоги флюорограф є доволі застарілим – 26.12 він вийшов з ладу зараз експерти оцінюють необхідний ремонт для відновлення його роботиРазом з тим флюорографічний апарат, який працює в другому центрі первинної медико-санітарної допомоги на даний момент не працює оскільки в експлуатації з кінця 70-х років, і доволі проблематичним є усунення його навіть незначних неполадок через його застарілість.”

Купувати нові апарати для міських лікарень, сказав Максим Галицький, цього року не будуть. Окрім 5-ї лікарні. Туди планують придбати рентген-апарат із функціями флюорографа.

 

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь