У Сумах попередньо визначили де ремонтуватимуть будинки, ліфти та двори

Титульні списки на ремонти.  Стосуються євродворів, ліфтів та будинків. Попередній перелік оприлюднили на сайті міської ради.

За підрахунками, депутати від «Батьківщини»  отримали адрес більше за інші фракції.

 За списками, які є на сайті Сумської міської ради, відремонтують 102-ві прибудинкові території. Адреси, які знаходяться у округах від «білосердечних»,– 62 і. «Самопомочі» дали –39 дворів. У депутатів в округах від «Солідарності» – 18. «Опозиційний блок» отрима в 13 дворів. 11-ть ділянок вкладуть плиткою на вулицях «свободівських» депутатів. Жодного двору, за оприлюдненими титульними списками, не мають депутати фракції «За Україну». 41 адреса припадає на округи кількох депутатів від різних фракцій. Аналізував адреси та персоналії депутат міської ради Олексій Рябенков.

Есть список ремонтов придомовой територии. В  нем все сделано по политической основе. Есть двори Батькивщины, Самопомочи, За укриину – ноль дворов. Робота по бюджету – хаотично. Речи о потребности людей городане идет. Необходимо  по бюджетному регламенту вносить изменения про пропорциональное развитие округов. Бюджентные средства должны распределятся ровно”, – говорить депутат від Солідарності Олексій Рябенков.

“Ми обираємо ті, на які надходить більше скарг, враховуємо думку депутатського корпусу. Є такі адреси, які повторюються, бо на Кондратьєва ми розпочали 177,178, Лебединська 6 ще залишилася,  вибірковості немає в цьому плані. Самі активні депутати з Батьківщини, і це правда життя, я ж не винен, що люди зі своїх фракцій не з`являються на округах своїх”, – говорить Сумський міський голова Олександр Лисенко.

“Всі пропозиції, по яким до нас зверталися виборці, ми їх узагальнили і подали від фракції «За Україну» міському голові ще у вересні чи жовтні. Тобто все це брехня, а всі наші пропозиції не враховані  в бюджеті, бо ми в опозиції до міського голови. Для тих   депутатів, хто надає голоси його більшості вони роблять євро двори, для тих хто ні – не роблять”, – сказав Андрій Крамченков, голова депутатської фракції “За Україну!”.

“З приводу правильності-неправильності  – це має вирішувати сумська міська рада, чиновники, що отримують зарплату. 2 будинки, які я з 2016 року  просив їх включили, їх включили на 2018 рік. А те,  що там говорять фракції – задоволені – незадоволені, я вважаю, що це має по заявках і аварійні двори”, – каже Олександр Зименко, керівник фракції “Самопоміч” в Сумській міській раді.

 “Титульні списки мають розподілятися тільки по тих  дворах, які беруть на себе зобов’язання стати ОСББ або отримати статус будинкового комітету. А взагалі принцип розподілу незрозумілий, як з`являються будинки в списках цих, як виходять на комісію”,каже керівник фракції “Опозиційний блок” Ігор Перепека.

 Свою позицію стосовно розподілу титульних списків на ремонти керівник фракції «Свобода» Юлія Левченко надала письмово. Цитую: «Якщо наші пропозиції враховані – голосуємо. Якщо ні – не голосуємо. На жаль комплексного підходу до їх формування немає».

Про кошторис робіт на цей рік, начальник управління капітального будівництва говорити відмовився: спочатку послався на те, що працюють над проектною документацією, пізніше повідомив: готують окрему презентацію, і спеціально для UA:Суми оприлюднювати цю інформацію не будуть.

На наш інформаційний запит повідомили, що протягом 2017 року відремонтували 60 дворів на суму  5143, 8 тис. грн. Роботи  з капремонту євродорів  на цей рік планують у березні поточного року. За три роки збудували майже 300 дворів.

З’явились попередні  списки капітального ремонту житлового фонду та ліфтів. Розподіл– такий: «Батьківщина» – 140 об’єктів; «Солідарності» – 65; у «Самопомочі» – 48; «Опозиційного блоку» – 26; «За Україну!» має– 17 об’єктів; «Свобода» – 15.

Наразі вони не затверджені. Мова йде про понад 50 мільйонів гривень. У списках 140 будинків та 89 ліфтів.

Голова  депутатської комісії з ЖКГ Вікторія Гробова повідомила, що наразі списки не розглядали.  Бюджетна ж комісія розглянула.

“По ліфтах рішення підтримали одноголосно, бо це ліфти і це в будинках головне. А по житловому фонду – повернули без розгляду на доопрацювання. Там були зауваження не пам’ятаю які. Затверджує заступник профільний,  потім Лисенко і віддають в роботу в департамент”, – говорить Володимир Шилов, голова бюджетної депутатської комісії.

“Такі речі мають бути врегульовані в програмах, де прозоро було б пояснено, яким чином відбувається пріоритизація виконання робіт із капітального ремонту. Одним із критеріїв може бути особистий внесок, от ситуація: місто має грошей, аби відремонтувати 6 будинків, місія – 8, виграє той, хто запропонує більшу пайову участь”, – каже Володмир Феськов – експерт інституту політичної освіти.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь