У Сумах працює єдиний в області музей телевізійної ретро-техніки

Перший радіоприймач, пересувний кінопроектор та лампові телевізори. Всю цю телевізійну та радіотехніку зібрали на виставці у Сумському міському Центрі науково-технічної творчості молоді.

Сергій Щеглов – засновник музею. Старовинні експонати збирав сам, кілька приносили друзі та батьки вихованців Центру. Техніку ремонтували разом з дітьми. Так й утворилася виставка. Один з експонатів – радіокомбайн. Його використовували у 60-х роках минулого століття. Він поєднував у собі телевізор, радіоприймач та програвач. Вони були у забезпечених людей.

Сергій Щеглов, засновник музею техніки, говорить: «Дуже мало було, попит невеликий. Тільки заможні люди могли придбати цей апарат. Не дуже надійний, бо погано підтримувався тепловий режим. Радіоприймач нагрівався, телевізор, тому дуже рідко його вмикали». 

Усього у музею зібрали понад 150 експонатів. Серед них: кінопересувачі, діапроектори, автоматика, обчислювальна техніка.

Подібний музей в області єдиний. Працювати почав чотири роки тому.

Олена Сапухіна, завідувачка музею Сумського центру науково-технічної творчості молоді, каже: «Це розвиток радіоелекторніки від минулих часів до сьогодення. З появи радіо, електроніки та електрики загалом. Вісім розділів. Експонатів багато. Наші розділи говорять про витоки радіоелектроніки, про телебачення, аудіо та відео. Обчислювальну техніку, робототехніку. Тобто, розділи різні. І у кожному багато прикладів, як розвивалася техніка з минулих часів до сьогодення».

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь