У Сумах представники 8 країн “говорили мовою миру”

Говорити мовою миру – вчилися сумчани. Ділилися з ними своїм досвідом представники близько десятка країн. Акція відбулася у рамках міжнародного молодіжного обміну «Говори мовою миру – Ні ненависті!».
8 країн – 42 представники. По 5 із кожної країни та семеро сумчан. Молодь із Великобританії, Франції, Вірменії, Молдови, Литви, Туреччини, Грузії та України зібралися аби сказати «ні» мові ненависті.

Юлія Єфімова, координатор міжнародних проектів ГО «Центр євроініціатив», повідомила:

«Протягом 9 днів ми разом із молоддю обговорювали проблематику мови ворожнечі, дискримінації, расизму в Україні, в Європі і як результат спільної роботи, спільного обговорення підготували цю акцію».

Дев’ять днів провели разом аби побороти стереотипи.

Патрік Нзузі, учасник акції (Великобританія), сказав:

«Для того щоб побороти стереотипи, які існують у відношенні один до одного і до наших культур».

Айнур Кескін, учасниця акції (Туреччина), сказала:

«У Сумах є стереотипи, я відчуваю це на собі, через те, що я з Туреччини і я – мусульманка, і інколи я йду вулицею у шалику, то відчуваю погляди людей, але це нормально».

Окрім цього учасники проекту дізнавалися як протидіяти мові ненависті он-лайн.

Владислав Шаповал, учасник акції (Україна), сказав:

«Треба перевіряти новини, які ти слухаєш, потрібно постити в фейсбуці лише перевірену інформацію, потрібно мати таку критичну думку, потрібно спочатку перевірити кілька разів новину».

На акції представлено 5 локацій. Серед них стіна асоціацій. Саме тут всі охочі можуть написати, що для них означає слово мир. До того ж діяла пересувна виставка, вільні обійми, фото на згадку у рамці та флешмоб від учасників проекту.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь