У Сумах презентували фотовиставку Євгена Шипіцина

Виставка до 70-річчя фотохудожника. В Сумській обласній бібліотеці презентували серію робіт «Ретроспектива» Євгена Шипіцина – засновника сумського фотоклубу «Імпульс».

Євген Шипіцин, фотохудожник, автор виставки, говорить: «Головне – щоб мене зрозуміли п’ятеро, четверо людей, все інше – неважливо».

Це гасло фотохудожник Євген Шипіцин називає одним із головних у своїй творчості. Відкриває свою шосту персональну виставку. Усього за час заняття фотозйомкою брав участь у 60-ти експозиціях. Усе почалося в 1985-му, коли чоловік прийшов до фотостудії «Горизонт». Про той час згадують колеги Євгена Шипіцина.

Юрій Харченко, відвідувач виставки, каже: «Ми здружились і старалися в творчості перемагати одне одного. На той момент це був ручний друк, фотозйомка, проявлення плівок. Це не те, що сьогодні з нашими телефонами: можна зробити будь-який знімок, обробити в програмі, – і через 5 хвилин отримати суперрезультат. З тих пір ми йшли пліч о пліч, трохи розходились за переконанням, напрямками. На сьогодні видно той потужний рівень, який Женя в виставці показав».

Ігор Ройченко, відвідувач виставки, говорить: «Завжди стриманий, спокійний, спраіжній майстер. Ми завжди хотіли його наслідувати, але він говорив: шукайте своє обличчя, і у вас все вийде. Не шукайте схвалення у оточуючих, ви в першу чергу повинні показати себе».

Гамлет сумської фотографії – так називає колегу Наталія Говорухіна. На відкриття виставки принесла газету з заміткою, яку готувала про Євгена декілька років тому.

Наталія Говорухіна, відвідувачка виставки, каже: «Шипіцин постійно перебував у пошуку. То він ішов у концептуальну фотографію, то в постановку, то в документальну, то в поп-арт. І весь час нас ворушив. Людина, що  35 років тому на засіданні клубу промовила: «Справжнє  мистецтво не повинно бути масовим». Ми говоримо: “Женя, що ти говориш, тебе посадять. Ми звикли, що мистецтво належить народу – і раптом “справжнє мистецтво не повинно бути масовим”».

На ювілейній виставці фотохудожник представив близько сорок робіт. Серед них кілька ранніх – з 70-х років, інші – середнього та пізнього періоду творчості. Роботи різножанрові: пейзажі, портрети, натюрморти.

Виставку Євгена Шипіцина  «Ретроспектива» сумчани зможуть переглянути в обласній бібліотеці до 17-го грудня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь