У Сумах презентували національно-патріотичну гру – лото «Козацька спадщина Сумщини»

У Сумах презентували національно-патріотичний проект  – лото «Козацька спадщина Сумщини».  Це –  гра для дітей середнього та старшого шкільного віку.

15 ігрових полів, 90 карток із запитаннями з історії козацтва та правила  гри. Над лото «Козацька спадщина» працювала команда з вчителів та істориків-краєзнавців.

 Олександр Вовк – доцент кафедри історії україни Сумського педагогічного університету: «Тематика лото стосується як краєзнавчої, так і цілком української. Зображення гетьманів. Козацьких куренів. Пам’ятник Петру Калнишевському, Воскресенський собор, козацька гармата. І це майже на кожній картц. Краєзнавча і загальноукраїнська тематика в контексті козацької теми»

Поширюватимуть лото безкоштовно – у школах та позашкільних навчальних закладах з патріотичним вихованням. Першими в Сумах лото отримали члени молодіжної  ГО «Джура»..

Анна Крикун – учениця, член ГО “Джура“: «Гра – це можливість краще дізнатися про історію, вона краще запам’яттовується в цій грі. А не те, що ми прочитаємо та розповімо це на уроці»

«Козацька спадщина Сумщини» – один з проектів-переможців обласного конкурсу  2018-го року.

Ірина Пархоменко – куратор проекту: «В межах проекту ми мали 4 поїздки з дітьми старшого шкільного віку. Ми їздили до місця Конотопської битви у село Шаповалівка. На батьківщину останнього кошового атаману Петра Калнишевського,до міста Глухова, до Меморіалу “Козацька могила”. Ми вважаємо, що у такий спосіб діти більше отримують інформації про історію козацтва»

Всього надрукували 600 ігрових наборів. Коштувало це 42 тисячі гивень. Загалом витратили на проект 72 тисячі – з обласного бюджету.

Ольга Резніченко – заступник начальника управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації:  «На 2019-й  рік нашим управлінням оголошено окремий конкурс проектів нацпатріотичного виховання. Окреме фінансування – 600 тисяч гривень»

Ігрові набори вже отримали школи та позашкільні заклади області. За словами Ірини Пархоменко, у сумських освітніх організаціях  вони з’являться  до кінця листопада.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь