У Сумах профспілки влаштували протесту ходу

Підвищення рівня мінімальної зарплати, не підняття цін на газ і комунальні послуги. З такими гаслами сьогодні вивела Федерація профспілок своїх членів на майдан у Сумах. Стартують з майдану Незалежності. Крокують навколо будівлі обласної адміністрації. Говорить голова міської організації профспілок працівників освіти Людмила Гога:

«У нас суто економічні вимоги які мають покращити життєвий статус наших українців». 

За оцінками поліції, участь в ході беруть близько тисячі людей. Завершують її там, звідки починали. Говорить працівник ПАТ «Сумихімпром» Анатолій Ромас: 

« Набридло це систематичне підвищення цін та тарифів, набридло вже, що вся молодь покидає нашу державу. Треба з цим щось робити». 

Головні вимоги висувають до кабміну та чиновників на місцях. Їх перед зібранням зачитує голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова: 

« Не допустити  підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення.

В межах власних повноважень сприяти поліпшенню ситуації на ПАТ Сумське НВО та Шосткинський казенний завод «Зірка». 

Резолюцію мітингу його учасники передали заступнику голови обласної державної адміністрації Вадиму Акпєрову:

«З народними депутатами від Сумщини обов’язково повеземо, на цьому тижні я в п’ятницю поїду в Київ, передам усі ці вимоги і наполягатиму на тому, щоб вимоги людей були виконані». 

За годину акція скінчилась. Від міської ради до учасників мітингу ніхто не вийшов. Чому – відповів нам перший заступник Сумського міського голови Володимир Войтенко. Олександр Лисенко, за його словами сьогодні був у Києві у відрядженні. За словами Володимира Войтенка, звернення від профспілок він поки не отримував, саму акцію бачив, до учасників не виходив, бо у той час тривало засідання виконкому, а пізніше він був на нарадах. Щодо звинувачень в необґрунтованості сумських тарифів сказав так:

« З тим, що тарифи необґрунтовані я погоджуюсь, їх треба вивчати, дивитись і розбиратись, особливо ті, які тягнуть тисячні оплати комунальних послуг. А стосовно того, що наші тарифи необґрунтовані, я вважаю, що якраз наші тарифи повністю вивчені та обґрунтовані». 

Ми зв’язались з головою вільної профспілки Сумського державного педуніверситету Юрієм Кондратенком, поцікавились його позицією щодо акції Федерації профспілок України? Юрій Кондратенко телефоном: 

« Питання нагальні, це зараз усі політичні сили будуть піднімати перед виборами ці питання, але якщо розбиратись по суті, то саме діяльність Федерації профспілок, як такої, з їхніми керівниками і членами профспілок привела до повного занепаду. Це можна спостерігати на розваленні підприємств великих, таких як Фрунзе, таких як «Електрон» і інші, тому що саме роботодавці є членами цих профспілок». 

Додамо, що подібні акції сьогодні відбулись також в інших містах України, зокрема, у Львові, Дніпрі, Тернополі. Це – перший етап всеукраїнської акції протесту, оголошеної Федерацією профспілок України. Другий етап запланований на 17 жовтня. Тоді її учасники пікетуватимуть будинки Уряду та Верховної Ради.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь