У Сумах відбувся мистецький захід “Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи”

Тернопільські вишивки 18 сторіччя  та фотографії робіт галицького скульптора  Йогана Пінзеля представили сьогодні сумчанам у Конгрес-центрі СумДУ. Це – проект «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи». Організував його тернопільській «Благодійний фонд родини Демкур».

Всього на виставці представили 12 комплектів старовинних борщівських вишиванок. Більшість з них вишиті чорними нитками. Цю колекцію збирали 15 років.

ІринаДемкур, співавторка проекту: “ Почали вивчати  борщівську вишиванку, покутську , чернівецьку, чернівецьку весільну. Зрозуміли, що вдома у нас почала збиратись а колекція. Хто до нас приходив – ми відкривали двері і починали показувати цю колекцію. Років 4-5 назад до нас прийшла думка,що  ми повині відкрити свою колекцію . Одна із легенд гласить, що під час війни з турками всі чоловіки були вирізані, і жінки поклялись сім поколінь носити траур, тому більшість з них вишита чорною ниткою»

Поруч із українськими вишиванками – близько 10 фотографій робіт українського скульптора 18 сторіччя Іоанна Пінзеля.

Тарас Демкура, автор проекту:  «Чудово поєднуються борщівські вишиванки, культурна спадщина Пінзеля    «Коли ми були в Португалії,  представники бізнесу, влади, український посол в Португалії, вони коли дивились на цю культурну спадщину, Пінзеля і підходили до наших вишиванок, вони зрозуміли, що ця країна іде до Єєвропейської Спільноти, самодостатня, з великою культурною спадщиною”.

В обласному центрі проект представили вперше.  Після цього вона відвідає Харків, Рубіжне, Дружківку, Добропілля, Курахове та Маріуполь. Як повідомив Тарас Демкура,  завершиться проект підсумковою прес-конференцією та скайп-включенням з містами, де побувала експозиція.

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь