У Сумах прийомним родинам розповіли про новації

У Сумах сьогодні зібралися прийомні батьки області. Майже півсотні чоловіків і жінок змогли дізнатися про новації у сфері виховання дітей

Пані Галина окрім  2  власних доньок має 4 прийомних синів. Мамою для них вона останні 10 років.

«Я мечтала с детства взять детей.  Жилье свое было, но больше психологических проблем. Был вопрос с вторыми детьми, которые с циганской семьи  – там полное отсутствие воспитания, культуры, образования. Много было работы и усилий, чтобы повысить уровень», – каже Галина Олійник, прийомна мама.

 «У нас 3 прийомних дітей, 7 біологічних, 1 усиновлений. Всіх 11. Хотілось послухати, що тут скажуть, послухати досвід інших», – розказує  ще одна прийомна мама Світлана Мінченко.

Для таких як вони сьогодні відповідали на запитання та познайомили з новими формами виховання.

«Патронат это услуга, которая дается детям, которые не сироты, они из неблагополучных семей. Чтобы он не попадал в интернат он может проживать  от 3 до 6 месяцев в семье  патронатного воспитателя», – говорить Тетяна Шевченко, директор Сумського обласного центру соціальних служб для  сім`ї, дітей та молоді.

Також для  батьків сьогодні працювали психологи. Кожен міг обрати свого, за тією тематикою, що цікавить.

Наразі на Сумщині створена 161 прийомна родина. Там виховують  3 сотні дітей. Також є 21 дитячий будинок сімейного типу.

Із понад 2000 дітей-сиріт на Сумщині прилаштовані до родин 95 відсотків. 130 дітей наразі мають статус сиріт та позбавлених батьківського піклування.  Для них передбачено безкоштовно соціальне житло у тому районі, де діти отримали такий статус.

«Сьогодні в держбюджеті закладено для Сумської області 6 мільйонів 104 тисячі гривень на придбання соціального житла для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Може також бути використана для створення ДБСТ, куди будуть переведені діти з інтернатів.   два великих будинки і 8 2-кімнатних соціальних квартир», – говорить Юрій Каліновський, начальник відділу у справах дітей сумської ОДА.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь