У Сумах реконструкція очисних споруд попередньо коштуватиме 30 млн євро

У Сумах на реконструкцію очисних споруд необхідно 30 млн євро. Такі цифри назвав керівник КП «Міськводоканал Анатолій Сагач. Про це заявив він минулої п’ятниці.

Із  труби всі стоки міста приходять до очисних споруд. Далі відбувається 3-етапне очищення на понад 50 гектарах площі, говорить начальник очисних споруд Микола Покутній: “Перша частина – це механічна обробка. Там видаляють плаваючі і важкі предмети. Друга частина  – це біологічна частина. Там відбувається біологічна обробка органіки. Третя частина – знезараження”. 

Директор КП «Міськводоканал» Анатолій Сагач говорить: “Ми витримуємо технологічний процес на 99 відсотків. Сьогодні очисні споруди потрібно робити нові. Приблизно потрібно 30 мільйонів євро потрібно, щоб зробити реконструкцію 4 черги. Ця черга дає нам приймати всі стоки, які дає місто і виконувати на 100 відсотків технологічний процес”. 

За словами Анатолія Сагача, гроші братимуть у кредит. Де  – наразі вирішують.  Ситуацію проаналізував Микола Сотник, колишній керівник «Міськводоканалу», а нині доцент кафедри прикладної аеродинаміки: “Очисні споруди в аварійному стані. Це стосується обладнання відстійників, від того гусака, з якого все витікає – залишився один фрагмент. Може бути так – що вода буде в водопроводі, а її перекриють, бо стоки дівати нікуди. Або стоки підуть прямо в річку. Ситуація тривожна. Починати цю робот треба було років 30 назад. Треба розробити комплексний проект, який би враховував графік надходження стоків, прогноз їхнього хімічного стану, і потім робити всю цю реконструкцію”. 

Перша чергу цих очисних споруд збудували у 1968 році. Другу – через десять років. Востаннє,за словами Анатолія Сагача,запустили 3 чергу – у 90-х роках минулого століття. Четверта черга – недобудована.

Чи обговорювали на депутатській комісії з ЖКГ питання реконструкцію очисних споруд за рахунок кредитних грошей- голова комісії Вікторія Гробова телефоном пояснила, що таке питання комісія не розглядала.

16 вересня відпочивальники у Пслі зафіксували бруд на поверхні води. У Міськводоканалі назвали це донним мулом. За словами керівника Держпродспоживслужби області Віталія Моісеєнка, за результатами відібраних ними проб  вода в Пслі у 20 разів перевищує норму кишкової палички, тобто у воді наявні фекалії.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь