У Сумах ремонтуватимуть будинки за гроші мешканців і бюджету


 

Перші кроки до співфінансування капремонтів будинків. На сесії міськради затвердили положення до програми реформування житлово-конунальної сфери. 30 відсотків мають зібрати мешканці будинків, 70 – з міського бюджету.

Для того, аби отримати гроші, необхідно написати заяву до департаменту інфраструктури Сумської міськради. Далі її розглядатиме профільна депутатська комісія.

Директор департаменту інфраструктури Сумської міськради Григорій Яременко говорить: “Це стосується тільки будинків, де створено ОСББ, якщо ми кажемо про будинки, в яких  не створено ОСББ, то там інша пропорція – 40 відсотків мешканці збирають і 60 відсотків виплачується з бюджету. На сьогодні там, де створені ОСББ, і що  були в комунальній власності, і які будувалися як житлово-будівельні кооперативи, отримали можливість брати участь у цій програмі”.

Голова асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків “Сумщина” м. Суми Роман Гученко говорить: “Це технічний обман зі сторони міської ради. Пропозиції готувалися паном Яременко, в основній частині було наступне написано, що з 1. 01. 17 року фінансування капремонтів здійснюється лише через спів фінансування співвласників. Ця поправка виключена за те, що проголосували депутати”.

На 2016 рік на ремонт будинків ОСББ виділили  у Сумах 4 мільйони гривень. У цьому році капремонти для співвласників багатоквартирних будинків  фінансуються на 100 відсотків з міського бюджету. За бюджетним кодексом. З наступного року гроші на ремонти з міського бюджету виділятимуть винятково за програмами.  Співфінансування  запрацює з 2017 року. Гроші виділятимуть  з міського бюджету.

Володимр Дворниченко, член громадської експертної комісії з питань ЖКГ Сумської міськради повідомив: “Хотілося, щоб у цьому рішенні депутати не приховали те, що коли ці гроші перераховуватимуть через держказначейство і в людей не буде можливості зробити свій вибір постачальника послуг, їм можуть нав’язувати свого постачальника”. За його словами, тут може виникнути переоцінка вартості роботи  через затримку платежів. “Якщо люди не можуть гарантувати, що платіж пройде, то їм відповідно можуть додавати 20, 40 відсотків у вартості”, – говорить він.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь