У Сумах розпочали кампанію проти мера


Кампанію проти мера розпочали міські депутати та представники громадськості. Для оголошення своїх претензій зібралися на прес-конференції.

Андрій Крамченков, депутат Сумської міськради, фракція “За Україну!” говорить: “Нашу фракцію дратує саботаж впровадження системи «Прозоро». Ми опинимося в ситуації, коли буде діяти тільки закон з порогами 1, 5 млн гривень для будівництва і 200 тисяч гривень для закупівлі. Ми вважаємо, що пороги треба знижувати”. Також депутат говорить, що має претензію до мера щодо об’єднання громад. “Мені здається міський голова саботує цей процес, щоб уникнути позачергових виборів”, – додав Андрій Крамченков.

Депутат міськради від фракції “Солідарність” Дмитро Лантушенко додає: “Вже рік,  як на посаді заступників Сумського міського голови знаходяться певні посадові особи. У нас є певні питання до заступників. Громада міста Суми має заслухати їхній звіт. Міський голова не реєструє наш проект рішення протягом 3 місяців. На останній погоджувальній раді він фактично сказав, щоб ми вносили з голосу. І там як буде, так і буде”.

Є претензії до міського голови і в члена громадсько-експертної комісії з питань соціально-економічного розвитку та бюджету Андрія Фролкова. “Формування бюджету на наступний рік відбувається утворенням робочої комісії. Вона повинна була складатися з представників 3 гілок – це депутати, чиновники, представники громадськості. Ось у мене в руках 2 розпорядження міського голови про створення робочих груп. Тут немає жодного представника громадськості”, – говорить чоловік.

Сумський міський голова Олександр Лисенко відповідає: “Я думаю “Прозоро” буде, воно є на законному рівні й ніхто його скасовувати немає права і не може. Тому, щоб не було, що хтось хоче, а хтось ні,  ми вирішили, що всі працюють по “Прозоро”. Як далі – це вирішать депутати”. Щодо питання про саботування процесу об’єднання громад міський голова повідомив: ” Як я можу саботувати, якщо рішення приймає Червоносельська громада, Нижньосироватська, наприклад”. Щодо неможливості заслухати звіт заступників міського голови, Олександр Лисенко говорить: “Коли ми розглядаємо 180 питань на сесії, я розумію, що на звіт заступника міського голови  буде мало часу, всі втомляться від великої кількості питань і це буде не так прискіпливо, як би мені хотілось”. Також мер міста на закиди йому щодо того, що він не долучає до робочої групи з питань бюджету громадськість каже: “Так де ж моя заборона, що немає бути представників громадськості? Я на кожній апаратній нараді кажу, щоб громадськість надавала пропозиції. Я за 3 місяці, щоб не збрехати, сказав їм це 12 раз”.

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь