У Сумах розпочався 23-й фестиваль класичної музики BACH-FEST

23-й міжнародний фестиваль музики епохи бароко Бахфест розпочався 14 жовтня у Сумах. Слухачі класичної музики зібрались у концертній залі обласної філармонії.

Перший з семи запланованих концертів відкрив польський виконавець Марек Топоровськи. Вперше музикант побував у Сумах – в 95-му році. Цього разу у його програмі – 11 творів французьких, німецьких, чеських композиторів.

Марек Топоровськи: ” Перший концерт ,який я грав взагалі в Україні – це у Сумах, може 20 років тому, не знаюГратиму французьку музику – твори Дюфлі, Рамо, твори  Бахана фортепіано це буде соната Дюсіка»

Орест Коваль, продюсер фестивалю:  «Марек Топоровськи – дуже цікавий музикант. Його гра – дуже виразна, емоційна. В епоху барокко основна характеристика музики – її ієрархічністьТаке наростання якоїсь фрази, мотива, ноти: так званий емфазис. І потім – розрядка. Запитання і відповідь. Ця музична мова спонукує людину переживати разом з музикантом. Але музикант сам  формує музичну ідею»

Наступний концерт запланований на 15 жовтня. 20 ж жовтня у приміщенні католицького храму власну концертну програму представить український скрипаль Кирило Стеценко.

П’ять  концертів з семи – благодійні. Гроші збиратимуть на реабілітацію поранених бійців у збройному конфлікті на сході України. Всього впродовж фестивалю власну музичною програму представлять 14 виконавців.

 

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь