У Сумах стартувала програма соціального замовлення


Сумщина – перша область в Україні, де створено програму з соціального замовлення. Мета – вирішення соціальних проблем та розвиток громадського сектору на основі співпраці влади та громади. Галузі використання послуг – соціальна, медична, інформаційна та освітня.

Олексій Загребельний, керівник громадської організації «Клуб «Шанс», повідомив, що соціальні послуги отримають  люди, які потерпіли від торгівлі людьми, пацієнти терапії, учасники АТО та діти, які живуть у невеличких містах та селах.

Олександр Такул , керівник громадської організації «Центр соціального партнерства», говорить, що система соціального замовлення передбачає, що соціальні послуги громаді можуть надавати не тільки державні суб’єкти, а і фігури, які працюють в даній сфері. Це громадські організації.

Тарас Злиденний, головний лікар КЗ СОР «Обласний наркологічний диспансер», розповів, що на даний час робота з наркозалежними залишається без опіки соціальної допомоги. У групі, яку охопить соціальна допомога, понад 200 осіб.

Лариса Жигун, експерт РПР з питань корпоративної соціальної відповідальності, говорить, якщо громадська організація зареєстрована, надає послуги, спеціалізується у цьому напрямку – вона може брати участь у проекті та надавати соціальні послуги.

Загалом, пілотний проект розрахований на один рік. Бюджет – півмільйона гривень. Проект у повному обсязі ініціатори представлять депутатам облради на найближчому сесійному засіданні. Якщо інноваційний підхід буде результативним – його продовжать на 5 роки.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь