У Сумах тричі зробили аналіз води аби перевірити факт забруднення Псла

Забруднення Псла не було, а дослідження екоінспекції викликають сумніви. Так прокоментували вчорашню заяву екоіспекції про забруднення річки у «Місьководоканалі», там провели свої дослідження. Проби води взяла і лабораторія Держпродспоживслужби у рамках відкритого кримінального провадження. Детальніше у сюжеті.

  Вчора Державна екологічна інспекція у Сумській області оприлюднила результати досліджень води у річці Псел. За словами начальника відділу інспекції Наталії Троян, у відібраних минулого тижня пробах води біля очисних споруд міськводоканалу вміст шкідливих речовин перевищує допустимі граничні норми.  У комунальному підприємстві минулого тижня також в районі очисних споруд взяли проби води.

“18 числа нами було відібрані проби у верхньому створі річки Псла, нижньому, після збросу і на зброді. У нас всі дослідження відповідають вимогам, які до нас ставляться, окрім одного це нітрати. Чому нітрати, тому що така технологія, яка потребує зон денітрифікації, нітрифікації, тому втримати їх на даних очисних спорудах дуже важко. За 18-й рік, і навіть попередній 17-й рік таких результатів, які ви вам донесли екологічна інспекція нам не відомі. Ми відразу били б на сполох”, – повідомив головний інженер “Міськводоканалу” Йосип Тисівський.

  Минулого тижня проби води у районі очисних споруд взяла і лабораторія Держпродспоживслужби в рамках відритого кримінального провадження, яке місцева прокуратура зареєструвала за повідомленням у ЗМІ.  ” Сумською місцевою прокуратурою минулого тижня було зареєстровано кримінальне провадження за ст.. 242 – порушення охорони вод.У рамках даного кримінального провадження минулого тижня було проведено відповідний огляд за участі лабораторії Держпродспоживслужби у Сумській області. За результатами чого відібрані відповідні зразки води із річки Псел. Наразі проводиться дане лабораторне дослідження за попередньою інформацією результати його будуть відомі наприкінці цього тижня”, – розповів прокурор Сумської місцевої прокуратури Олександр Борисенко.

Минулого тижня сумчанин Олександр Шкуропат виклав у мережу відео, у якому стверджував що із труб очисних споруд Сумського водоканалу стався викид каналізаційних вод.

 

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь