У Сумах у жовтні зацвів каштан

У Сумах у центрі міста на Покровській площі зацвів каштан. Це дерево восени квітне не вперше.
Каштан росте під вікнами одного з будинків.

Наталія Скусинець, мешканка 8 будинку, розповіла:

«Каштани хотіли прибрати, їх травили, якісь мешканці, які жили тут. Вони їм заважали: затіняли вікна і вони хотіли, щоб дерева засохли. І через те, що їх труїли каштани двічі квітнуть».

Ніна Гога, мешканка 8 будинку, розповіла:

«Чудово, що другий рік цвіте у мене під вікном, я на другому поверсі живу. Радію продовженню весни, наче вона ще прийшла».

Зацвів каштан у період Бабиного літа.

Юрій Литвинов, завідувач сектора Сумського гідрометцентру, розповів:

«Останній раз у нас такі високі температури спостерігались у 1993 році. Потім після цього були такі високі температури, але вони були на початку жовтня, а це вже були майже у другій декаді жовтня. Нарешті температура повернулась до кліматичної норми і той температурний режим, який ми зараз спостерігаємо, він в межах кліматичної норми для цієї пори року».

Роман Ярощук, доцент СНАУ, розповів:

«Дане явище є негативним. Оскільки бруньки формуються у нас раз на рік і якщо вони вже восени заквітували, весною, на жаль, там не буде тих квітів і відповідно не буде у нас каштанів. А це призведе, до зменшення квітування і є негативним – це перше. Друге пов’язане з тим, що дерева в нас значно виснажуються, які повторно квітують. Оскільки вони виснажуються, втрачають імунітет і тут виникає інша проблема. Вони нестійкі до впливу шкідників та хвороб».

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь