У Сумах відбулася 10 секторальна стратегічна сесія з екології, енергоефективності та енергозбереження

Чим дихаємо, яку воду п’ємо, як утилізувати відходи – ці питання обговорювали на десятій стратегічній сесії з питань екології, енергозбереження та енергоефективності зі стратегічного розвитку Сум до 2027 року. Вона відбулася вчора ввечері в Конгрес-центрі СумДУ. Тривала понад 3 години. На неї зібралося близько 50 людей.

Аїда Ступаченко, сумчанка, розповіла:

«Набридли вже якісь розповіді ні про що. Хочеться від влади вже якихось конкретних дій в цьому напрямку. І щоб ми вже побачили ці результати. Наприклад, сьогодні я піднімала питання куди здавати наприклад відпрацьовані розжарювальні лампи електричні, батарейки, медичні якісь там прилади і таке інше».

Марія Радченко, сумчанка, розповіла:

«Нас зараз дуже цікавить саме забруднення навколишнього середовища, саме території навколо водоймища – це найбільше нас цікавить».

На обговорення проблемних питань цієї сесії групи мали півгодини.

Володимир Дворніченко, член громадської комісії з питань ЖКГ Сумської міськради, розповів:

«Одна тема включає іншу, але сам процес цього мозкового штурму він, мабуть був би краще, якби розділити екологію та енергоефективність, бо питання вибрати питань дуже мало є можливість і результат може бути розпорошений».

Серед них: забруднення навколишнього середовища, очищення річок, оновлення очищених споруд, сортування сміття, утилізація батарейок та ламп денного світла, утеплення будинків тощо.

Андрій Баранов, секретар Сумської міської ради, розповів:

«Люди дуже активно працюють і ви знаєте дуже швидко напрацьовують вже конкретні навіть пропозиції, тобто не встигають писати проблему, як одразу виникає пропозиція, дуже багато питань одразу об’єднують. Тобто іде таких творчий процес».

Світлана Мартиненко, начальник відділу екології, енергозбереження та розрахунків за електроносії, розповіла:

«Проблеми охорони навколишнього середовища дуже вони такі болючі для населення, але сьогодні із нашої розмови й із нашої доповіді ми розуміємо, що все ж таки основне питання для нас це підвищення екологічної свідомості громадян».

Опісля 30 хвилинного обговорення у робочій групі – результатом діляться з усіма.

Олександр Бойко, радник Сумського міського голови, розповів:

«Підготовка і змістовна, і організаційна вона, на жаль, має бути значно кращою. Чому? На такому заході повинні бути кваліфікована алгоритмічна система, повинні бути модератори кожного процесу і повинні бути люди, які всю цю, скажімо ідеологію, яка буде викладатись на точках сумувати чи підсумовувати. На жаль, я цього не побачив. Поки це, навіть не можу зрівняти зі стратегічною сесією, яку проводив Вишгородський район. Дай Боже років 2 чи 3 тому. Таким чином ми відстаємо реально сьогодні від того, що робили райони Київської області декілька років тому».

Наступна сесія відбудеться 19 листопада і стосуватимуться вони економіки, промисловості та підприємництва.

Додамо, що у Сумах відбудеться не 12, а тринадцять секторальних сесій в рамках програми «Стратегія розвитку Сум до 2027 року». Її готуватиме Департамент комунікації й розглядатимуть на ній Сумський простір: інформаційний, громадський, інтеркультурний. Нагадаємо, без Стратегії розвитку місто живе 6 років. Попередній подібний документ діяв до 2012-го. За перспективний план розвитку міста до 2027 року у Сумській міській раді почали говорити у 2014 році.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь