У Сумах відбулася екскурсія цвинтарем

Прогулянка просто неба… кладовищем. У Сумах продовжується тиждень екскурсій. Цього разу містянам запропонували відвідати могили видатних сумчан і дізнатися про їхній вклад у розвиток міста. 15 охочих і 15 локацій. Екскурсія «Петропавлівським погостом» розрахована на 45 хвилин. Втім, авторка, вона ж і гід, нині амбасадорка, говорить, що аби розповісти про історію цвинтаря і похованих на ньому людей, потрібно щонайменше дві доби.

Тетяна Голуб, амбасадорка, сказала:

«Людей завжди це цікавить, яким чином ці поховання дуже показові, старовинні, з кириличними «ятями», яким чином вони пов’язані з історією Сум, бо ці люди, які зараз тут на Петропавлівському погості знайти свій останній спочинок: вони колись жили, вони були людьми, у них були обличчя, імена і дуже цікаво пов’язувати цих людей, які тут упокоїлися з тими храмами, які вони збудували, з тими особняками, лікарнями, сиротинцями».

Цвинтар заснували у 1830 році. Центральною спорудою є Петропавлівський храм.
Серед запланованих локацій – поховання Харитоненків, Суханових, Ліщинських і Асмолових.

Олексій Пречка, відвідувач екскурсії, сказав:

«Мене цікавить історія рідного краю і, я вважаю, що кожен сумчанин повинен знати свою також історію рідного краю і цікавитись подібними речами”.

Вікторія Закорко, відвідувачка екскурсії, сказала:

«Це як життя і смерть, у кожного своє ставлення, свої емоції, свої спогади і до речі, я вважаю, що обов’язково треба все одно приходити на цвинтар, навіть якщо ваші рідні тут не поховані, тому що це пам’ять про людей, які дуже вплинули на розвиток нашого міста. Це жива пам’ять. Вони живі поки ми їх пам’ятаємо».

Лариса Дорошенко, відвідувачка екскурсії, сказала:

«Ми дійсно дуже мало знаємо, хоч і живемо в Сумах все життя, дуже мало знаємо про людей, які тут поховані, що вони зробили для міста».

Мандри «Петропавлівським погостом» – це передостання екскурсія із запланованих цього тижня. Остання – для дітей, під назвою «Маленькі історії казкового міста».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь