У Сумах відбулося перше засідання суду по справі захоплення лісу сумським підприємцем

У Зарічному суді Сум почали розглядати справу за позовом місцевої прокуратури до Романа Чванкіана, власника мережі будівельних супермаркетів «Рона». Чоловіка звинувачують у захопленні 1,3 гектарів лісу.

Перед засіданням будівлю суду пікетували представники громадських організацій та вільних профспілок. Прийшло 17 людей – серед них члени комісії, яку створили два роки тому в обласній адміністрації, коли почали вивчати питання – як у лісі з’явилась приватна власність, серед них Сергій Супрун: 

«Захоплена значна ділянка лісу, перекрита дорога, встановлені капітальні ворота, є звернення до сільської ради, до районної державної адміністрації, обласної державної адміністрації, створені комісії з цих питань, вже який рік поспіль ідуть засідання, написані кіпи паперів, але ситуація не змінюється».

До мітингувальників підходить представник Держлісгоспу Микола Плужніков – саме їхні землі віддали приватній особі. Але ці дії вони не оскаржували, доки до справи не взялася прокуратура. Говорить Микола Плужніков: 

«Підрахували збитки по цій справі, чого не було з 2010 року зроблено. Зараз відправили матеріали на експертизу, після того як експертиза буде проведена, будемо вручати підозру». 

В судовому засіданні сторони висловлюють свої позиції. Говорить прокурор Сумської місцевої прокуратури Євген Бойко:

«Під час вивчення стану законності земельних відносин було встановлено, що відповідачем самовільно зайнято земельну ділянку державної власності, яка відноситься до категорії лісового фонду».

Сьогодні в суді прокуратуру представляє інший прокурор, ніж на підготовчому засіданні. Говорить суддя Зарічного районного суду м.Суми Ганна Шелєхова:

« Інший представник минулого разу інші пояснення, взагалі, надавали. Казали про те, що 2 установи були офіційно прокурором повідомлені про існування проблеми, а не зважаючи на те, що вони, будучи повідомленими, не вжили заходи реагування, саме тому прокурор звернувся, тому суд вас допустив. Але зараз ви кажете: нікого не повідомляли. Будете уточнювати це питання?

Прокурор Євген Бойко: – Так». 

Романа Чванкіна – відповідача у засіданні не було. Його інтереси представляє адвокат Григорій Джепа: 

«Стосовно того, що саме Чванкін Р.В., нібито, здійснив самовільне зайняття земельної ділянки – це лише думка, висловлена в позовній заяві прокуратури. Жодних документів на підтвердження цього, навіть поясненя від нього не відбиралися. Експерт не залучався, координати не встановлювалися, експертизи, стосовно накладення чи межування відповідних земельних ділянок одна до одної не проводилося». 

Через невизначеність позиції прокуратури щодо бездіяльності Держлісгоспу та обласної адміністрації у слуханні справи оголосили перерву – до 30 січня.

Нагадаю, це друга справа, в якій фігурує Роман Чванків. Першу розглядають у судах із листопада 2016 року –  за позовом Військового прокурора Сумського гарнізону. Роману Чванкіну закидають захоплення частини військового полігону у селі Радьківка Сумського району. На сьогодні військова прокуратура програла дві інстанції бізнесмену, нині справу розглядає Північний апеляційний господарський суд Києва. Засідання призначене на 21 січня.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь