У Сумах відбувся форум ОТГ

Як надають соціальну допомогу населенню в об’єднаних територіальних громадах Сумщини. Про це сьогодні говорили на форумі, який стосувався перспектив ОТГ.  Своїм досвідом ділилися  в одній з перших громад – Березівській. Там послуги надають у форматі єдиного вікна.

“Щоб наблизити послуги до населення було прийняте рішення про створення віддалених робочих місць, було облаштовано 4 робочих місця в старостатах, де працюють головні спеціалісти. вони на місцях надають консультацію.  Допомога полягає у зборі документів,   це і довідки і робляться запити до тих чи інших установ”, –  говорить Людмила Ковальчук,начальник відділу соцзахисту населення Березівської сільради  Глухівського району.

“Ми сьогодні не можемо тих послуг надавати, які забезпечуються управлінням соціального захисту  – це йдеться про реалізацію державної політики. Ще є питання часу – це посилення роботи з сім`ями, що опинилися в складних життєвих обставинах”, – говорить Юрій Яремчук, голова Краснопільської ОТГ.

“Вдало налагоджено – це прийом документів на надання різних видів допомог  та житлових субсидій.  В ОТГ утворюються територіальні центри, яких ніколи не було. вони були в районі. Їх можуть або зменшити, або взагалі анулювати, а створити лише в ОТГ. Така ж історія і з реабілітаційними центрами. Їх в ОТГ не було, вони починають створюватися. Будемо говорити про те, щоб створюючи такі центри не звужувалася кількість соцпослуг”, – говорить Людмила Мусіяка, т.в.о. директора департаменту соцзахисту населення Сумської ОДА.

“Це дуже позитивний процес, тут треба дивитися з іншого боку – скільки видів послуг даються у ЦНАПі. Можна 20 надавати, а можна 120, включаючи видачу паспорта. По селах це 1 позиція. Це питання того, щоб люди могли вчитися і були готові до виконання”, – пояснює Юрій Ганущак, експерт РПР групи децентралізація.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь