У Сумах відкрили лабораторію екологічного землеробства

Дослідити ґрунт, перевірити якість зерна, овочів та фруктів відсьогодні можна у Сумській лабораторії екологічного землеробства та природокористування. Це один із восьми центрів колективного користування наукового обладнання створених в Україні.
На базі СНАУ відкрили лабораторію екологічного землеробства та природокористування. Він поділяється на два підрозділи – екологічний та фізичний. Наразі лабораторія займає дві кімнати. У першій пристрої та прилади для біологічно-екологічного напрямку.

Вікторія Скляр, доктор біологічних наук, розповіла:

«Всі базові речі, які потрібні для проведення агроекологічних досліджень вони безумовно вже є, і це є потужною основою для розгортання різнопланових і поглиблення різнопланових наукових досліджень, хоча безумовно є потреба і в іншому обладнанні, можливо в більш такому потужному».

Друга кімната вміщує до 10 великих пристроїв, які під’єднані до комп’ютерної техніки. На них можуть робити як експрес-аналіз так і детальніші дослідження.

Володимир Кравченко, старший викладач кафедри енергетики в АПК, розповів:

«Ми проводимо швидкий аналіз в даному випадку залишків атмосфери в камері, тобто там створено дуже низький тиск, але гази, які залишаються і ми якраз визначаємо хімічний склад того, що там залишилося. Тобто бачимо, що там залишилося вода наприклад залишилася, азот і невелика кількість гелію, оскільки він погано відкачується системою насосів».

Світлана Хурсенко, завідувачка кафедри охорони праці та фізики, розповіла:

«На екрані ви бачите результати дослідження якраз харчового, можна сказати, продукту – висушеної моркви. Ви бачите структуру цього зразка та одночасно з цим можна подивитися, як хімічні елементи присутні в цьому зразку. Таким чином ми можемо контролювати на скільки екологічно чистий зразок, чи не містить там якісь не потрібні нам елементи важких металів».

Ця лабораторія розрахована на 4 аграрні університети, а саме: Сумський, Харківський, Миколаївський та Київський.

Юрій Данько, проректор із наукової роботи СНАУ, розповів:

«Бюджет на сьогодні цієї лабораторії складає близько 10 мільйонів гривень. 3,5 мільйони – це цільове фінансування Міністерства освіти і науки, решта це внесок СНАУ. Цей центр створено, він буде розширюватися, до його складу будуть входити інші лабораторії. На сьогодні ми знаходимося в стадії тендерних закупівель. Ми закуповуватимемо газовий хроматограф, ми закуповувати будемо аналізатори зерна і так далі. Лабораторія буде розширюватися й далі».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь