У Сумах відкрили пам’ятну дошку загиблому бійцю

Відкрили пам’ятну дошку. Загиблому у збройному конфлікті на сході країни бійцю Юрію Дудці. Пам’ятний знак розташували у Сумському профтехучилищі будівництва та автотранспорту – цей навчальний заклад Юрій закінчив у 1999 році.

Юрій пішов на фронт добровольцем у червні 2014. Був мінометником 93-ї Дніпропетровської механізованої бригади. Йому було 34, у навчальному закладі його пам’ятають викладачі.

Майстер училища Михайло Петренко: «За час навчання показав себе здібним, дисциплінованим, порядним учнем. Друзів в його було багато, він був центром групи

Мати загиблого бійця – Світлана Дудка – у 2014 –му окрім Юрія на фронті втратила молодшого сина  Володимира: він помер у шпиталі від опіків, які отримав під час артобстрілу.  У Юрія залишилась 14-річна донька Крістіна.

Ідея встановити дошку виникла у директора навчального закладу. Робота над пам’ятним знаком тривала місяць. Допомагали волонтери – збирали інформацію та кошти.

Володимир Щеглов, волонтер, начальник штабу цивільної оборони училища каже:  «Зробили дошку, коли почали розбиратися – 2 хлопця загинуло з цієї сім’ї. Залишилась одна сестраЩоб ця пам’ять залишилась, поки ми живі: хлопці пішли захищати землю і загинули”

Скільки всього коштів зібрали – Володимир Щеглов не сказав. Додав – у музеї навчального закладу планує зробити куточок Юрія Дудки. Наразі там є присвячений бійцю стенд.

Юрій Дудка зник безвісти 29 серпня 2014 року під Іловайськом. Його тіло ідентифікували у квітні 2015-го. Поховали у селі Хоминці Роменського району Сумської області. Поруч із братом Володимиром

Пам’ятну дошку Юрію та його брату Володимиру відкрили й у Хоминцівській загальноосвітній школі – у травні 2015-го. У 16-му році Юрій Дудка був нагороджений орденом 3-го ступеня «За мужність».  Посмертно.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь