У Сумах відкрили центр “OPEN SPACE”

У Сумах з`явився  центр з надання послуг у сфері державної реєстрації.

Сьогодні 2 пари стали першими, хто одружився у центрі у форматі «Шлюб за добу».Володимир та Лілія 6 років разом. Після одруження чоловік ще півтора роки захищатиме Україну на Сході.

Ми взагалі не планували, йшли мимо, вирішили зайти і запитати. Нам сказали, що все це дуже просто. Ми зайшли і подали заяву і ось ми тут. Приїхав у відпустку, коли був у військовій частині – планували”, – говорять молодята Володимир та Лілія.

Дмитро і Тетяна планували весілля довше.

Готували до цього дня за дві доби. Йшли до цього рішення довго. Це зручно.  Усе вирішили за добу, щоб  швидко і зручно і щоб порадувати близьких”,- говорить Дмитро та Тетяна, молодята.

А цей чоловік – гість обласного центру. Сьогодні прийшов проставити апостиль на документах.

“Це відкритий простір. Більше комфорту для клієнтів і дійсно полегшує процес. Я зіштовхувався з незручностями. А тут я побачив персонал, що спілкується англійською, що дуже полегшило мені роботу. Я в Україні близько 2 років, але я не володію російською”, – говорить Халіл. 

Обслуговують громадян  тут 5 працівників. Усього для містян доступні  – 18 послуг.   

” Це видача усіх свідоцтв та видача витягів з державного реєстру актів цивільного стану, а також проставлення апостилю для використання документів за кордоном. Для громадянина потрібно звернутися до центру зі своїм паспортом і доповісти, який документ необхідно отримати”,- говорить Юлія Ганжала, начальник центру з надання послуг у сфері державної реєстрації.

Працюватиме центр 6 днів  – з понеділка по суботу.

Адреса. м. Суми, вул. Петропавлівська, 75

Понеділок – 9:00 – 16:00 (реєстрація смерті);
Вівторок – 8:00 – 17:00
Середа 8:00 – 20:00
Четвер – 8:00 – 15:00
П’ятниця – 8:00 – 17:15
Субота – 8:00 – 16:00
Неділя – вихідний.

Перерва у робочі дні з 12 до 13-тої.

” 200 тисяч виділено буде обласним бюджетом для того, аби доробити тут ліфт для інвалідів і оплатити те, що ми сьогодні зробили”,- розповідає про потреби центру начальник головного територіального управління юстиції в Сумській області Ірина Свистун.

Окрім Сум такі центри працюють у Києві, Кропивницькому, Одесі та Львові.

” На наш погляд це неправильний підхід. Потрібно вводити послуги до центрів надання адміністративних послуг, скорочено ЦНАП, щоб прийшовши в одне приміщення за один візит громадяни могли замовляти широкий пакет послуг. Послуги з реєстрації актів цивільного стану вони пов’язані з багатьма іншими послугами і людям потрібно їх отримувати в комплексі з іншими послугами”, – говорить Євген Школьний, експерт Центру політико-правових реформ з питань публічної адміністрації.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь