У Сумах відзначили 31 річницю побудови саркофагу над Чорнобильською АЕС

Ті, хто особисто побував на Чорнобильській АЕС після аварії, прийшли до сумського пам’ятника ліквідаторам згадати тих, кого вже немає серед живих. Адже саме 14 грудня 1996 року завершилось будівництво саркофагу над зруйнованим IV енергоблоком.
Аби захистити країну від радіації за 206 днів побудували саркофаг. Пан Сергій – один з них. Його як військового, що служив у групі радіаційної безпеки направили від військкомату у зону ураження. Там пробув 21 день.
«Найбруднішу виконували роботу. Я наприклад виносив усе сміття у турбінному цеху. Мив підлогу без жодного захисту і кожного дня через годину», – розповів Сергій Ломов. На питання ж – чи було страшно? Відповів – так, бо ця хвороба не відчувається. Перший день – лячно, а далі – їхали посміхаючись та граючи в карти.
Ліквідатор аварії на ЧАЕС Григорій Міхальчук, який працював у хімрозвідці розповів, як з дозиметрами вимірювали радіацію. Прилади відмовлялися працювати, адже радіаційний фон зашкалював у сотні разів.
Хвилина мовчання та покладання квітів – сьогодні у пам’ять про тих, хто не дожив до 31 річниці.
Для нас найважливіше – зустріч. Нас дуже мало, адже більшість з них – прикована до ліжка. Від усіх ліквідаторів – залишилась серед живих – третина. Про це розповів ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Сема.
Всього по області 14 тисяч людей, які мають статус чорнобильця, з них 10 тисяч – ліквідатори. За минулий рік цифри зменшились на 500 осіб.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь