У Сумах відзначили Міжнародний день волонтера

Міжнародний день волонтера відзначили сьогодні у Конгрес-центрі СумДУ. Організувала захід громадська організація «Центр європейських ініціатив». Всесвітній день Волонтера відзначається 5 грудня започаткувала його Генеральна Асамблея ООН у 1985 році.  Єгор Ганжа займається волонтерством 5 років. За цей час спробував себе у понад десяти благодійних проектах:  «Найкорисніший досвід я отримав у «Від серця до серця», там я вперше спробував свої організаторські здібності і став більш зібранимШлях до волонтерства – це шлях, який повинна пережити кожна людина. Якщо ти не спробував себе у волонтерстві, то не відчув смаку життя, це для мене цитата на сьогодні»

Євгенія Щербак спробувала себе у волонтерській практиці 3 роки тому. У свій перший проект потрапила випадково.

«Я просто прийшла в бібліотеку на урок англійської мови, там познайомилася з британським волонтером Алеком, він запропонував  мені взяти участь у проекті«Humans of Sumy ». Ми створювали проект, який допомагає відкрити сумчан, створити цілісний портрет нашого міста. Ми зустрічали дуже багато людей з цікавими історіями, з непередбачуваними історіями, ми ходили до бібліотек, музеїв, на різноманітні виставки, це був дуже крутий досвід»

На заході  працювало більше десяти різних волонтерських локацій. Там розказували про власну діяльність, роздавали листівки.

Крістіна Сахно, волонтерка:  «Ми презентуємо всеукраїнський благодійний фонд «Від серця до серця», акцію в Сумській області, направлена вона на збір коштів для  закупівлі медичного обладнання у дитячу обласну клінічну лікарню»

Точну кількість волонтерських організацій не називають, відомо, що у Сумах їх діє більше двадцяти.

Каріна Востоцька, організаторка заходу:  «Немає ніякої бази даних ні волонтерських організацій, ні волонтерів самих, це не дуже поширена практика в Україні. «Центр євро ініціатив має таку ідею, створити базу даних волонтерів, де всі бажаючи могли б шукати ті волонтерські проекти, у яких вони б могли брати участь, але це дуже велика робота, дуже багато часу»

 

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь