У Сумах вперше навчають патронатних вихователів

На Сумщині вперше готують патронатних вихователів. У навчанні взяли участь 8 родин із Сум, Глухова, Ромнів, Тростянця та Великої Писарівки.
Навчання проходить вперше. Цього разу стати дипломованими патронатними вихователями вирішили 16 людей.

Олександр Лісняк, кандидат на патронатного вихователя (м. Тростянець), розповів:

«Ми з дружиною бачимо кризу інституту сім’ї на Україні. Ми хочемо брати участь в тому, щоб допомагати дітям, які лишилися, в наслідок якихось обставин, допомогти, підтримати таким чином».

Ія Лісняк, кандидатка на патронатного вихователя (м. Тростянець), розповіла:

«Я думаю, що нас тут скорегують і ми навчимося».

Серед сімей сумчан 4 пари, які планують у майбутньому взяти дитину під свій патронат. Одна з них родина Рябових.

Анатолій та Надія Рябови, кандидати на патронатних вихователів (м. Суми), розповіли:

«Ми вдома говорили з чоловіком, а він каже, а чому ми не можемо це зробити? У нас є досвід, у нас є вихована дитина, у нас є онуки, яких ми виховуємо, теж зараз у двох. Чому ми це не можемо зробити? Оце отак виникло це бажання. Настає певний період, коли хочеться знову турбуватися, допомагати, виховувати. Займатися з маленькими дітками, цікаво спостерігати за їхнім розвитком із року в рік».

Кандидати у патронатні вихователі мають відповідати певним критеріям. Зокрема, бути громадянами України від 35 до 65 років, бути у зареєстрованому шлюбі, мати досвід у вихованні дітей, житло, не мати судимості, мати гарний стан здоров’я, один із вихователів не має поєднувати патронатство з іншою трудовою діяльністю, підготувати відповідний пакет документів, пройти навчання.
Навчатимуть патронатних вихователів впродовж двох місяців.

Тетяна Бортник, тренер, розповіла:

«Вони дуже терпляче чекали цього навчання, деякі 9 місяців чекали навчання. Це дуже таке виважене, вмотивоване рішення. Тренінг їх складатися буде з 12 занять. Дев’ять із них – це якраз тренінгові заняття, які будуть проходити в місті Суми. 10 заняття – це виїзне заняття, яке ми будимо проводити саме за місцем їх проживання, команда. І два заняття, які проводить вже не тренер, а які проводить координатор у Сумській області».

 

Патронатний вихователь в Україні отримує зарплату в сумі 5 прожиткових мінімумів. Наразі це 8500 гривень, вона змінюється в залежності від прожиткового мінімуму. Окремо вихователь отримує гроші на дитину – 2 прожиткових мінімуми. Ці гроші мають бути витрачені виключно на потреби дитини. Нагадаю, перша патронатна сім’я з’явилася у Лебедині Сумської області. Подружжя Гайдуків виростило трьох власних дітей і в березні цього року взяло хлопчика на патронатне виховання.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь