У Сумах, вперше, показали кіно для сліпих

У Сумському прес-клубі показали фільм з тифлокоментарем – для людей з вадами зору. Зараз у Сумах триває показ фільмів фестивалю документального кіно «Докудейс ЮА», присвячений правам людини. Що таке тифлокоментар, розповідає координатор фестивалю документального кіно Ілля Фоменко:

«Там 2 файли у нас. Одночасно які ідуть, це сам фільм в живому вигляді як він є, і другий – це файл коментаря, актор, який начитує, що відбувається на екрані. Тобто: хлопчик узяв тарілку, бабуся пішла варити суп».

Картина данського документаліста Сімона Леренга Вільмонта «Віддалений гавкіт собак» про бойові дії на сході України очима дітей. Після прослуховування картини сумчани з вадами зору діляться своїми враженнями. Говорить Віталій Марков:

« Мене дуже вразило, що діти в такій ситуації, в таких умовах, адаптовуються, в умовах війни».

Розповідає Сергій Пшик:

« Я перший раз на такій презентації, але дуже мені приємно, що та такому високому рівні був організований такий показ фільму. Такі фільми потрібні і для дітей, і для середнього віку і для більш старших».

Говорить Микола Хижняк:

« Я навіть не знав, що є такий ще жанр, що взагалі, є це в нас в Україні, добре що це відбулося, мінуси: накладки є на звуки фільму. Буває, що синхронізація трішки не співпадає із кадром. Змінєються кадр, а цей тифлокоментар десь секунди на 2-3 затримується, а вже сюжет іде далі».

Про закордонну практику таких картин у звичайних кінотеатрах розповідає Дарія Сасса, координатор громадської організації «Ініціативи Слобожанщини»:

«Повинні ці фільми бути і в кінотеатрах, тобто, люди таким чином мають можливість соціалізуватись, подивитись його разом з іншими людьми. Перед кіносеансом роздаються безпровідні навушники, тобто, блютуз-навушники, і таким чином люди прослуховують цю додаткову аудиодоріжку і вона нікому не заважає».

Другий показ картини відбудеться 3 грудня, у приміщенні телеканалу ЮА: Суми, на третьому поверсі за адресою: вулиця Петропавлівська,125.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь