У Сумах встановлюють пандус за 130 тисяч гривень

У Сумах за адресою Харківська 1/1 встановлюють пандус. Витратили на нього 130 тисяч гривень з міського бюджету. Завершити роботи мають наступного тижня. Це перший пандус, який у цьому році встановили у рамках програми капітального ремонту і реконструкції житлового фонду міста Суми.

“В цьому році на ці цілі зплановано 500 тисяч гривень. Кожний пандус коштує в різних будинках по різному від 110 до 180 тисяч гривень. На ці кошти ми можемо зробити тільки три об’єкти і ми їх виконаємо. Кошторисну документація вже готова на три наступних і ми будемо звертатися до керівництва і до депутатів на виділення додаткових коштів, щоб ми як мінімум шість об’єктів закрили в цьому році” – каже Григорий Яременко, директор департаменту інфраструктури Сумської міськради.

На сьогодні у Сумах мешкає 692 візочників. Цього року звернень на встановлення пандусів у житлових будинках  від людей з інвалідністю – 13.

“Виникає питання – є такі випадки, коли люди живуть 9-й, 8-й поверх, а там будують пандус, а ліфт, припустимо, їде до 8-го поверху. Тобто, доцільності у цьому, я думаю, немає. Треба тоді проводити з людьми з інвалідністю якусь програму і переселяти їх на перші  поверхи. Останні два роки, можна сказати, що якість їхня набагато покращилася. Тому що перші пандуси, я по своєму скажу, –  були дерев’яні, зараз, звісно, металеві” – каже Олег Габ. Він 27-м років пересувається на інвалідному візку.

Минулоріч у місті встановили 7 пандусів – 4 за рахунок міського бюджету, 3 – за рахунок обслуговуючих організацій.

Цього року до титульного списку увійшли 12-ть будинків, в яких планують встановити вхідні пандуси. Їхні адреси: вулиці Інтернаціоналістів, 25; Інтернаціоналістів, 65Б; Івана Сірка, 15;  Івана Сірка, 33;  Інтернаціоналістів, 8;  Котляревського, 2/6; СКД, 10;  Г. Кондратьєва, 144/2;   Пушкіна, 20; пр-т. М. Лушпи, 29; . Холодногірська, 31. За адресою вулиця Харківська 1/1 планують встановити два пандуси у двух під`їздах.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь