У Сумах за законом відшкодовуватимуть гроші за індивідуальні лічильники на газ

Індивідуальні лічильники на газ  можна буде встановлювати мешканцям самостійно, а в подальшому отримати компенсацію від ПАТ «Сумигаз»  за витрати. Зробити це дозволяє нова редакція закону  «Про   забезпечення комерційного обліку природного газу».  Проголосували у Верховній Раді за нього 21 грудня. Сьогодні документ офіційно опублікований і діяти почне від завтра.

“Навіть якщо зараз люди будуть встановлювати лічильники за свої кошти і методика буде після його встановлення, то вона не завадить облгазам робити відшкодування. Єдине питання, як бути з тими, кому встановили загальнобудинковий лічильник, кому нараховують по загальнобудинковому лічильнику.Чи будуть вони робити перерахунки тим людям – чи знову йти в суди”, – говорить Роман Гученко, голова асоціації ОСББ “Сумщина”.

“У минулому році діяв трошки інший закон,  відповідно до якого встановлювали як індивідуальні, так і загальнобудинкові прилади обліку. Тобто зараз люди, в яких встановлені індивідуальні лічильники сплачують по індивідуальних. У кого загальнобудинкові – сплачуватиму за загальнобудинковими.   На сьогодні в законі прописано, що зміни має прописати Кабінет Міністрів, тобто процедуру, яким чином ці зміни будуть реалізовуватися газорозподільними компаніями.  І в тарифі немає ще коштів на індивідуальні лічильники”, – розказала Анастасія Шимаріна, речник ПАТ “Сумигаз”.

За законом Кабмін має 3 місяці, аби прописати процедуру реалізації документу.  Гранична дата встановлення індивідуальних лічильників споживачам продовжена до 1 січня 2021 року. Також заборонено припиняти газопостачання в будинок, якщо його співвласники відмовилися встановлювати будинковий лічильник.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь