У Сумах заклали капсулу на будівництві храму на урочищі Дуровщина

У Сумах на Хіммістечку на урочищі Дуровщина розпочали будівництво храму київського патріархату. Наразі заклали фундамент.

Наталія Кобилецька, парафіянка, розповіла:ї

«Є така повір’я людей, що храм будують не люди, а Бог, тому якщо ця забудова і храм має бути на цьому місті, то, мабуть так воно і має бути».

Розпочали з молебню. А потім заклали капсулу.
До будівництва цієї релігійної споруди йшли майже 20 років. Його назва – храм «Дванадцяти апостолів».

Протоієрей Іван (Чикалюк), настоятель храму «Дванадцяти апостолів», розповів:

«Наша громада була зареєстрована ще 90-тих роках і у свій час я хотів дійсно, бо я отець Іван, що бо вона була Івана Хрестителя, але коли мене попала ікона, саме не Тайна вечеря, 12 апостолів. Я зрозумів, що це є благословення Боже і я вирішив дійсно взятися за цей проект, щоб він став реальним, тому що це рідкісна назва храму – Дванадцять апостолів».

Загалом, за словами архієпископа Мефодія у Сумах до п’ятнадцяти храмів, всі – збудовані коштом парафіян.
Ми поцікавилися у начальника управління архітектури та містобудування Сумської міської ради – Андрія Кривцова на скільки можливе будівництво храму на території урочища Дуровщина, яке є рекреаційною зоною.

Андрій Кривцов, начальник управління архітектури та містобудування Сумської міської ради, повідомив:

«Відповідно до містобудівної документації в рекреаційних зонах загального користування одним із допустимих видів використання, які потребують спеціальних погоджень є спорудження культових споруд. Мається на увазі, в даному випадку, церква. Спеціальне погодження, відповідно до пояснювальної записки, – це є розробка детального плану території, який повинен проходити процедуру окремо. На скільки мені відомо, ще два роки тому була виділена земельна ділянка. Проект землеустрою був погоджений в Києві».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь