У Сумах жінка півроку намагається отримати путівку для доньки

Путівка для Марійки. Цю путівку родина Микитенків намагається отримати другий рік поспіль. Поки це не вдається. За першим разом на підприємстві, де працює жінка, сказали: звернулась вона запізно. Тепер мама дівчинки Наталія Микитенко, працівниця «Сумського МНВО», звернулася іще в грудні минулого року:

 «Я зверталась до цехової профспілки до Журби Олександра. Спочатку, начебто, обіцяли дати путівку, потім відмовили з тим, що я не в тій профспілці і мені не можуть дати путівку. Не положено. Зверталися і до адміністрації заводу і в міську раду зверталися з питанням, щоб якось вирішити це, до голови Сумської облдержадміністрації Миколи Клочка».

Розподіляє путівки профспілка об’єднання, очолювана Іваном Совгірою:

«Наш профспілковий комітет має право, відповідно до законодавства, видавати путівки тільки своїм членам профспілки. Якщо видати не члену профспілки або члену другої профспілки, то це буде нецільове використання коштів – порушення законодавства. Вільній чи незалежній профспілці, так же само як і нашій профспілці підприємство перераховує кошти – профспілкові внески і кошти на проведення культурно-масової і фізкультурно-оздоровчої роботи».

 Читаємо копію Колективного договору об’єднання, яка підписана гендиректорм Олексієм Цимбалом та головою профкому Іваном Совгірою. У пункті 1.3 зазначено, що «дія цього колдоговору поширюється на всіх працівників незалежно від того, чи є вони членами профспілки». А у пункті 2.1.9 зазначено про виділення профкому коштів на оздоровлення працівників.

За словами Валерія Шершенюка, що очолює незалежну профспілку об’єднання, вони колективний договір не підписували – бо їхню профспілку адміністрація ігнорує:

«Згідно Колективного договору кошти на оздоровлення працівників перераховуються на рахунок профспілки, яка підписала Колективний договір. Це значні суми. Ці кошти знаходяться на рахунку профспілки, яка підписала Колективний договір, і тому вони вважають це своєю власністю і можуть розпоряджатись цим як їм хочеться. У зв’язку з тим, що наша профспілка попала в таку ситуацію, коли її переслідують, іде дискримінація, то членам нашої профспілки путівки із цих коштів не надаються».

Із червня цього року мама дівчинки пішла по інстанціях. Ми пішли її шляхом, звернувшись до відділу роботи зі зверненнями громадян Сумської облдержадміністрації, куди пані Наталія подавала свою скаргу про порушення своїх прав. Говорить Марина Хомицька, головний спеціаліст цього відділу:

«Микитенко, це не те, що по табору «Чайка»? Воно було надіслане за належністю до Сумської міської ради»

 Начальник відділу звернень громадян Світлана Шабло повідомила:

«Так, з ОДА надходило це звернення, ми його перенаправили до Управління Держпраці в Сумській області. Давайте ви нам покажете журнал вихідної кореспонденції, що ви його відправляли. – В нас канцелярія відправляє ці звернення».

 Анна Хованська, головний спеціаліст відділу документообігу Сумської міськради показує бланк про відправлення скарги:

«Ось: № 2092, Микитенко Н.Г., про що – ось. Дмітрєвская писала резолюцію: «Кохан для перенаправлення Держпраці в Сумській області».

 Скаргу направили звичайним листом – без повідомлення, тому про отримання адресатом ніяких відміток.

Вікторія Жаловага, фахівець взаємодії зі ЗМІ Управління Держпраці в Сумській області говорить:

 «Наразі до Управління Держпраці в Сумській області не надходила скарга Микитенко Н.Г. щодо надання чи не надання путівки. Іншої інформації щодо цієї скарги у нас немає в управлінні».

 Резолюцію про направлення звернення Наталії Микитенко до Держпраці візувала заступник міського голови Альона Дмітрєвская:

«Цим питанням займається Управління Держпраці в Сумській області.

Кор.: – На даний час ви направляли вдруге на Держпрацю цю скаргу?

А. Дмітрєвская: – Так, сьогодні, як мені доповіли, електронною адресою було пере направлено вдруге цей лист і за попередніми даним цей лист  вже отриманий Управлінням Держпраці».

Тижнем пізніше у Держпраці Вікторія Жаловага повідомила:

«Сьогодні до Управління надійшло звернення щодо ймовірного порушення трудового законодавства підприємством «Сумське МНВО» стосовно ненадання путівки для дитини. Зареєстроване 18 липня. Нашим управлінням це звернення було прийнято на розгляд і за результатами розгляду фахівцями управління будуть прийняті відповідно до законодавства заходи».

 Перевірку, за словами Вікторії Жаловаги, мають провести протягом місяця. Тобто до 18 серпня. За день до цієї дати закривається остання – третя зміна у таборі «Чайка». Нині триває друга. Говорить заступник директора табору «Чайка» з виховної роботи Дарина Гончаренко:

«Кількість дітей в цьому році є рекордною, це 1300 дітей. 1300 відпочивальників, третина з яких є заводські путівки, тобто, діти яких працюють на заводі Фрунзе. Взагалі путівка в цьому році коштує 5860 гривень. Дітям тут надзвичайно подобається».

За інформацією адміністрації табору діти приїхали не тільки з усієї Сумщини, а й з сусідніх областей.

В цей час мама Наталія чекає на путівку для доньки:

«Хотіли, щоб дитина з’їздила в табір «Чайка» на оздоровчий відпочинок. Нам відмовили з тим, що я знаходжусь не в тій профспілці, яка, мабуть не зручна заводу, якось так».

 Ситуацію коментує юрист Олександр Петрищев

«В Законі «Про колективні договори» чітко вказано, що колективний договір регулює правовідносини між роботодавцем і працівниками у сфері виробничих, трудових, у тому числі, соціально-економічних питаннях. Якраз даний спір у нас стосується даної сфери. Більш того, в статті 17 цього Закону передбачено, що не залежно від того чи є працівник членом профспілки, чи не є таким виконання гарантій, які викладені у колективному договорі є обов’язковими».

За словами юриста даний конфлікт має розглянути інспекція з праці або слід звертатися до суду.

Прес-служба об’єднання на наші телефонні дзвінки не відповіла. Втім ми готові надати їм час в ефірі – для пояснення відмови у видачі путівки родині Микитенків. За словами Івана Совгіри, члени його профспілки мають платити за дитячу путівку 700 гривень – решту покриває підприємство. Але профспілчани не платять і цієї суми, бо вона зараховується у суму заборгованості по зарплаті. На цей сезон було видано 400 таких путівок до «Чайки».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь