У Сумській області немає протидифтерійної сироватки

 Сумська область не має протидифтерійної сироватки. Ту, що передала Індія (900 доз) для України, поки у Києві на складах. Про це повідомила нам завідувачка відділенням обласної інфекційної лікарні Наталія Клименко.

“Якщо казати про Сумську область, то нам буде достатньо на перші поодинокі випадки близько 30-100 доз цього препарату. У Сумській області він очікується в найближчі часи”, – говорить Наталя Клименко, заввідділенням обласної інфекційної лікарні.

 Процент охоплення щепленнями населення Сумщини, за її словами, менше 60% за потреби 95%. Для охочих вакцинуватись, пропонують звертатись до поліклінік за місцем проживання – вони, говорить обласний інфекціоніст Ірина Троцька, мають понад 1 млн доз.

“Такая ситуация в отношении вакцинации дифтерии и столбняка, которую можно назвать критической и которая может быть основанием для вспышки дифтерии. Поэтому у поликлиники сейчас отправляют приглашения тем, кто не проошел вовремя вакцинацию, или кто должен проходить ее в этом году. И во взрослых, и в детских, и в семейных амбулаториях этой вакцины сегодня предостаточно. Мы ее больше миллиона доз имеем в области”, – говорить Ірина Троцька.

  «Якщо в нас будуть збільшуватися кількість незахищених, то яку б ми кількість не закупляли, очікуючи, все одно її буде мало. Достатньо може бути ще менше, якщо у нас буде проведений захист, тобто не допускати розвитку захворювання», – каже Наталя Винник, виконуючий директор ГО “Імунний щит нації”.

 У прес-службі Міністерства охорони здоров’я на прохання надати інформацію про строки та умови розподілу протидифтерійних сироваток між регіонами нам повідомили: відповідного Наказу не мають, тому коментувати нічого не будуть. Остання інформація про дифтерійні сироватки на сайті міністерства датується 18 січня. Там мова йде про 42 млн грн., які передбачені у держбюджеті на придбання таких препаратів упродовж 2018 року і що закуповувати їх будуть через міжнародні організації.За інформацією Ірини  Троцької, станом на 31 січня дифтерію в області не реєстрували.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь