У сумській школі збудують ліфт для дітей з інвалідністю


Ліфт для школярів з інвалідністю. Такий планують збудувати у сумській НВК №16. Ціна питання – понад 2 мільйони гривень.
Наталія Марченко, мама учня з порушеннями опорно-рухового апарату, сказала: «Не один тільки мій синочок, а декілька діток, які потребують і в бібліотеку, і в їдальню, і в туалет, і в інші приміщення».
Цю школу відвідує 9 дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, з вересня їх буде 11. Загалом, говорить директорка, хотіли б стати базовим закладом для навчання дітей з інвалідністю.
Олена Стайко, директорка НВК №16, повідомила: «По місту Суми ми маємо банк даних, є діти, які пересуваються за допомогою колясок і вони навчаються на індивідуальній формі навчання. Як тільки буде ліфт, я, як керівник закладу, можу взяти цих дітей на загальних основах».
Проектно-кошторисна документація на ліфт готова. Це має бути прибудова. Зараз шукають гроші на підйомник і його монтаж. Усього треба понад 2 млн грн., говорить депутат за цим округом.
Дмитро Наталуха, депутат Сумської міської ради, сказав: «При формуванні бюджету на 2018 рік я робив заявку по фінансуванню саме цього проекту. На жаль, мені було відмовлено».
Володимир Шилов, голова бюджетної комісії Сумської міської ради, повідомив: «На сьогодні такого запиту не було. Якщо буде запит, ми виділимо кошти».
У стінах закладу діє громадська організація «Добро єднає». Зареєстрували її 15 травня – щоб збирати гроші на ліфт. За тиждень на рахунку мають 250 тис. грн – кошти перерахував один із підприємців.
Ідею збудувати ліфт у школі, де навчаються діти з інвалідністю, запозичили у вінницьких колег, повідомила нам Олена Стайко. Там підйомники працюють у двох школах. Звели їх у 2014 та 2015 роках. У Харкові ліфт для дітей-візочників мають з 2011 року. Є подібний пристрій й в одній зі львівських шкіл.

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь