У Сумському аграрному університеті закрили кінно-спортивний клуб


Закрили кінно-спортивний клуб. У Сумському національному аграрному університеті закрили секцію. Кінноспортивний клуб проіснував у виші 17 років.

 

Говорить інструктор з кінного спорту клубу Лариса Калініченко:

«За рішенням нашого керівництва було запровадження питання про закриття кінноспортивного клубу. Був наказ, який я батькам оголосила, з 01.09 про припинення занять. З 1 вересня.

(Кор.): –  Яка офіційна причина закриття вашого клубу?

Калініченко Л.: – Як мені було озвучено Коваленком Миколою Петровичем, це проректор з інноваційної діяльності університету, що спорт не потрібен».

 

Анастасія Скомороха у свої десять років готувалася до перших в житті змагань з кінного спорту, але зараз немає можливості тренуватися. Наказом по університету з 21 червня оголосили про відрахування «слухачів» кінно-спортивного клубу. Анастасія Скомороха:

«Мене вчили галопу, плигаємо ми. В принципі, я нічого не знаю про змагання, знаю чого на них вчать. Вчать керувати конем, не випасти з сідла, коли кінь може зупинитись перед бар’єром. Я тренуюсь зараз на мерині «Монархі». Він добре слухається без хлиста і в нього не дуже зручна, не полегшена рись, можна сказати, стройова».

Вихованці клубу зараз доглядають за тваринами. Говорить учениця клубу Катерина Кошель:

«Я займалась в конюшні, це був кращий час мого дозвілля, тому що в нашому місті мало чим можна займатись. Якщо до цього лежить душа, то чому б і ні. А тут закривають, чим займатись іще, я навіть не знаю».

 

Говорить Вікторія Богера – мама однієї з учениць клубу:

«Моя дитина займалась протягом останнього року саме тут, у цьому клубі, і це приносило завжди задоволення. Розвиток і задоволення фізичне, моральне від спілкування з тваринами, від спілкування з тренером».

До знімальної групи підбігає жінка з криками:

«Так, заходимо в конюшню і не виходимо!

(Кор.): – Ми арештовані?

Жінка: – Так, ви арештовані, зараз викличуть поліцію.  На якій підставі ви сюди прийшли? Ви взагалі тут ніхто (до дідуся однієї з учениць клубу)

(Кор.): – А ви хто?

Жінка: – Я завідувачка «Віварія»!

 

На думку батьків клуб закрили іще й тому, що діти стали тут зайвими свідками м’ясної переорієнтації університету. Пригадує Катерина Івашина, учениця клубу:

«Цю корову різали ось на цьому місці, уявіть собі діти, які ідуть по конюшні і бачать отаке. Жах.

Михайло Скомороха, дідусь однієї з учениць клубу: – Та кров, он плями крові, вони не засихають. Кожну неділю тут ріжуть тварину.

Катерина Івашина: – Я досі в шоці».

До знімальної групи підходить доцент кафедри акушерства Аграрного університету Юрій Мусієнко.

 (Кор.): – Допускається тут забій тварин, взагалі за правилами, за нормами? – Мусієнко Ю. : – Доріз допускається вимушений, якщо тварина не може вижити то, зрозуміло, куди ж діватись.

(Кор.): – Тобто, оце місце для дорізу?

Мусієнко Ю.:– Ні, звичайно.

(Кор.): – Ну, отут, наприклад?

Мусієнко Ю.: – Ми можемо і там, де вона захворіла, якщо це буде суттєво необхідно».

 

Проректор Аграрного університету Микола Коваленко пояснює чому закрили кінно-спортивний клуб:

«З 2007 до 2009р. активно виконувався контракт між фірмами Великої Британії і Австралії відносно направлення на виробничу практику студентів ветеринарного і зооінженерного факультету. У зв’язку з цим була одна з вимог щоб студенти мали навички роботи з кіньми. Десь до 50 чоловік в кожну державу. Протягом цього терміну і на виконання цих договірних зобов’язань був створений клуб. Тому ректор прийняв рішення, у зв’язку з тим, що це не користується попитом у студентів, закрити цей клуб».

 

Батьки дітей показують фото з відрубаними коров’ячими головами, ці світлини, за словами батьків вихованців клубу, зроблені біля конюшні. Звертаємось до Управління держспоживслужби в Сумській області за коментарем про правила забою тварин. Відповідає заступник начальника Управління Віталій Крючко.

(Кор.): –Чи можна забивати на території учбових закладів тварин?

Крючко В.: – Законодавство визначає наступне, що на сьогоднішній день здійснювати забій тварин не на бойнях дозволяється якщо це забій не більше 3 голів в неділю – ВРХ, свині. Повинно бути спеціально обладнане місце, де проводиться забій цих тварин. Обов’язкова присутність державного інспектора або офіційного лікаря на даному підприємстві, який повинен проводити як перед забійний огляд тварин, так і після забійний.

(Кор.): – В університеті є такі?

Крючко В.: – Зараз я не можу вам про це сказати. Настільки мені відомо – немає».

 

Ситуацію коментує дитячий психолог Дар’я Черенщикова:

«Коли дитина відвідувала регулярно певну секцію і ця секція пов’язана безпосередньо із контактом з тваринами, не важливо якими, і потім ця ж людина, дитина спостерігає за тим, як відбувається вбивство по факту, по суті, це може травмувати. Саме в цьому може вбачатись порушення так званих психоемоційних меж, кордонів. І з цієї точки зору цей акт, ці дії можуть розглядатись як акт насильства по відношенню до дитини, особливо, якщо вона не повнолітня».

 

Говорить начальник Управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації Дмитро Лантушенко:

«Я гарантую, що всі коні, які зараз знаходяться на балансу кінної школи аграрного університету ми будемо готові взяти на утримання обласного бюджету, розширити школу у кількості тренерів-вихованців і зробити все задля того, щоб всі діти, які зараз навчаються у кінній школі університету перейшли до виховання дитячо-юнацької спортивної школи».

Залиште коментар першим!

Залиште відповідь